Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

MS 2022: Do kádra USA mieri 100-bodový útočník sezóny!

TAMPERE - Hokejovú reprezentáciu USA posilní na MS vo Fínsku útočník T.J. Tynan. Tridsaťročný center odohral v tejto sezóne za Los Angeles Kings iba dva zápasy NHL, no vo farmárskej AHL sa stal dva roky za sebou najužitočnejším hráčom.
Ô adym lxcfvldn lbn cxl dfbv.
Zdroj: Getty Images/Getty Images North America
Zdieľajte:

V uplynulej základnej časti AHL nazbieral Tynan v drese Ontaria Reign 98 bodov (14+84) v 62 stretnutiach. Jeho 84 asistencií je tretí najlepší výkon v histórii súťaže. V play off pridal gól a dve asistencie v piatich štartoch. Tynan už v minulosti reprezentoval USA na juniorských MS v roku 2012. V NHL celkovo absolvoval v dresoch Columbusu, Colorada a Los Angeles 21 zápasov so ziskom asistencie. V roku 2016 získal v AHL Calderov pohár s tímom Lake Erie Monsters.

Prečítajte si aj

Lkdmvly mlbgml. mô-yf b.Liptovský Mikuláš získal do bránky silné extraligové priezvisko

USA majú momentálne na šampionátovej súpiske dvoch brankárov, šiestich obrancov a 12 útočníkov. Vedenie amerického tímu čaká okrem Tynana ešte na predtým avizované príchody brankára Jeremyho Swaymana (Boston), obrancov Jordana Harrisa (Montreal), Jona Merrilla a útočníkov Matta Boldyho a Ryana Hartmana (všetci Minnesota). Informoval o tom oficiálny web šampionátu.

Prečítajte si aj

Kld v xlcbn cv gnvbn bgxv.MS 2022: Šampionát končí pre slovenského mladíka

Prečítajte si aj

Ydxblc nclfgn hvmb.MS 2022: Tatar apeluje na riešenie presiloviek, Čerešňák si to predstavoval inak
Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články