Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

MS 2022: Slovákov čakajú Nemci. Čo o našom výbere povedal Tim Stützle?

HELSINKI - Slovenskí hokejisti sa s Nemeckom stretli vo vzájomných zápasoch 67-krát, v tejto sezóne odohrali s týmto súperom najviac zápasov. Nemci sú pre Slovákov osudový súper, na uplynulých vrcholných turnajoch ich zastavili už trikrát. Na tom zatiaľ poslednom sa však tešili zverenci Craiga Ramsayho. V sobotu ich o 19.20 SELČ čaká na MS v Helsinkách ďalšia, v poradí už piata konfrontácia v tejto sezóne.
Hráči Slovenska v Helsinkách.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

V novembri v Krefelde prehrali Slováci na Nemeckom pohári s domácim výberom 1:4. O tri mesiace neskôr však vo štvrťfinále na ZOH v Pekingu triumfovali slovenskí reprezentanti 4:0 po góloch Libora Hudáčka, Petra Cehlárika, Michala Krištofa a Mareka Hrivíka. Dvakrát sa títo súperi stretli aj na konci apríla v Drážďanoch v príprave, Slováci triumfovali 3:1 a 3:2.

Prečítajte si aj

Takáč sa teší z gólu na MS.MS 2022: Regenda sa považuje za robotníka, Takáč o dôležitej prvej výhre

Pekinská olympiáda priniesla do slovenských domácností radosť, ale niektoré zápasy s Nemeckom boli pre fanúšikov sklamaním. Naposledy sa tak stalo na MS v Košiciach, keď Slováci dlho viedli 2:1, no góly Eisenschmida v 59. a Draisaitla v 60. minúte prakticky pripravili Slovákov o štvrťfinále. Aj na predchádzajúcom domácom šampionáte v roku 2011 postúpili Nemci na úkor Slovenska vďaka lepšiemu vzájomnému zápasu. Trojgólová nemecká kanonáda v druhej tretine (3:0) bola rozhodujúca, dala základ ich triumfu 4:3.

Prečítajte si aj

Hráči Slovenska radujúci sa z gólu.MS 2022: Slovensko si na úvod turnaja poradilo s Francúzskom

Pamätné zápasy s Nemeckom sa však udiali aj na olympiáde. Zatiaľ čo v Pekingu to pre Slovákov dopadlo dobre, opačný prípad sú ZOH 2002 v Salt Lake City. Úvodná prehra s Nemeckom 0:3 v kvalifikácii zapríčinila, že brány hlavného turnaja sa pre slovenský tím zatvorili.

Prečítajte si aj

Ad lfchgl gcôfg j,jh rtkuz.HKM Zvolen angažoval druhého legionára. Tento raz do obrany

V 67 dueloch sa 38-krát tešili z triumfu slovenskí hokejisti, iba jeden duel sa skončil nerozhodne. V 28 zápasoch zvíťazili Nemci. Celkové skóre je 168:146 v prospech Slovenska.

Prečítajte si aj

Hráči Trenčína na striedačke.Dukla Trenčín získala posilu z KHL

Medzi najväčšie hviezdy v kádri Nemecka patria Tim Stützle, útočník Ottawy Senators, ktorý v tejto sezóne odohral 79 zápasov s bilanciou 22 gólov a 36 asistencií. V defenzíve sa bude tréner Toni Söderholm opierať o Moritza Seidera, ktorý v tomto ročníku NHL nazbieral 50 bodov (7+43) v drese Detroitu. V bránke by mal byť oporou Philipp Grubauer zo Seattlu Kraken.

Prečítajte si aj

Ôadmlgdxfcvns fdgnh dgfcvnb.MS 2022: V takomto zložení vykorčuľujeme proti Francúzsku

Predchádzajúce tri víťazstvá Slovenska nad Nemeckom vlievajú fanúšikom optimizmus, no káder Nemcov je vo Fínsku veľmi silný. Stützle uviedol, na čo si musia dať pozor: "Viem, že Slováci majú šikovných mladých hráčov. Poznám Slafkovského, zahral som si proti nemu na juniorskom šampionáte. Potvrdil výkonmi na olympijskom turnaji, že je šikovný hráč."

Prečítajte si aj

MetaTitle: SR Hokej TL príprava štart Poprad POX.Rysy majú nového trénera aj posilu do útoku

A-skupina MS
sobota 14. mája, 19.20 SELČ
SLOVENSKO - Nemecko /Ice Hall Aréna Helsinki/
pravdepodobná zostava SR:
Rybár (Húska) - Rosandič, Čerešňák, Jánošík, Gachulinec, Nemec, Ivan, Grman - Lantoši, Krištof, Tatar - Pospíšil, Tamáši, Lunter - Regenda, Roman, Slafkovský - Takáč, Minárik, Liška

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články