Meszárošova asistencia pomohla k vysokej výhre Buffala nad Torontom

Sobotnú noc okorenilo dvanásť zápasov zámorskej NHL, predstavilo sa v nej päť Slovákov, z nich bodoval iba Andrej Meszároš.

Obranca Buffala sa jednou asistenciou podieľal na presvedčivom domácom víťazstve Sabres nad Torontom 6:2. Meszároš odohral vyše 19 minút a duel dokončil s dvoma plusovými bodmi, v drese Maple Leafs si Richard Pánik počas 13:14 min pripísal jeden strelecký pokus.

Z výhry sa tešil aj Marián Gáborík, ktorého Los Angeles zdolalo v mestskom derby Anaheim 3:2 po predĺžení. Slovenský krídelník sa počas takmer 20-minútového pobytu na ľade prezentoval až piatimi strelami a zapísal si jednu mínusku.

NY Islanders v zostave s obrancom Ľubomírom Višňovským podľahli domácej Tampe Bay 2:5, v bránke "ostrovanov" dostal šancu Chad Johnson, Jaroslav Halák bol na striedačke.

Boston stále bez zraneného kapitána Zdena Cháru po dvoch prehrách zvíťazil nad Carolinou tesne 2:1, pričom všetky góly padli ešte v prvej tretine duelu. Vo 8. minúte išli do vedenia hostia zásluhou Jiřího Tlustého, no v 15. vyrovnal Seth Griffith a 50 sekúnd pred prvou sirénou strelil víťazný gól Patrice Bergeron. Najvyťaženejším hráčom celého zápasu bol slovenský obranca Andrej Sekera, ktorý odohral v drese "hurikánov" 24:14 minút a dvakrát ohrozil súperovho brankára.

BOSTON – CAROLINA 2:1 (2:1, 0:0, 0:0)

Góly: 15. Griffith, 20. Bergeron (Marchand, Seidenberg) – 8. Tlustý (Faulk, Staal)

Slováci:Andrej Sekera (CAR) – 0+0, +/- 0, čas na ľade: 24:14

DALLAS – MINNESOTA 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)

Góly:26. Roussel (Fiddler, Hemský) – 36. Haula (Carter), 41. Granlund (Coyle)

LOS ANGELES - ANAHEIM 3:2 pp (0:0, 1:2, 1:0 - 1:0)

Góly:37. Toffoli (Stoll), 50. Kopitar (Doughty, Muzzin), 63. Stoll (Williams, Muzzin) – 29. Etem (Maroon, Getzlaf), 39. Kesler (Allen, Vatanen)

Slováci:Marián GÁBORÍK (LAK) – 0+0, 5 strieľ, čas na ľade: 19:24

BUFFALO - TORONTO 6:2 (2:0, 2:2, 2:0)

Góly:16. Ennis (Stafford, Moulson), 19. Girgensons (Flynn, Strachan), 28. Stafford (Deslauriers, Meszároš), 39. Moulson (Ennis, Weber), 42. Myers (Moulson, Ennis), 45. Girgensons (McCormick) – 39. Clarkson (Franson, Kadri), 40. Kessel (van Riemsdyk, Rielly)

Slováci:Andrej Meszároš - 0+1, 0 strieľ, čas na ľade: 19:09, Richard Pánik 0+0, 1 strela, čas na ľade 13:14

MONTREAL - PHILADELPHIA 6:3 (2:0, 1:2, 3:1)

Góly:7. Parenteau (Pacioretty, Markov), 9. Desharnais (Pacioretty, Markov), 27. Subban (Galchenyuk, Plekanec), 42. Parenteau (Gončar, Desharnais), 54. Weise (Galchenyuk, Gončar), 58. Weise (Plekanec, Galchenyuk) – 33. B. Schenn (Voráček, Grossmann), 39. B. Schenn (Giroux, Voráček), 46. Read (Colaiacovo, Couturier)

TAMPA BAY – NY ISLANDERS 5:2 (3:2, 1:0, 1:0)

Góly:9. Callahan (Garrison, Filppula), 14. Filppula (Stamkos, Garrison), 16. Paquette (Namestnikov, Killorn), 22. Johnson (Palát, Kučerov), 56. Gudas (Callahan) – 8. Nelson (Tavares, Okposo), 12. Bailey (Boychuk, Leddy)

Slováci:Lubomír Višňovský (NYI) 0+0, 0 strieľ, -1, čas na ľade: 19:04

NEW JERSEY - COLORADO 2:3 (1:1, 0:0, 1:2)

Góly:3. Havlát (Ryder, Eliáš), 49. Gelinas (Eliáš) – 9. Mitchell (Landeskog, Iginla), 53. E. Johnson, 58. Duchene (Barrie, Tanguay)

PITTSBURGH - NY RANGERS 3:2 sn (1:2, 1:0, 0:0 - 0:0, 1:0)

Góly:15. Comeau (Hörnqvist, Malkin), 29. Malkin (Spaling), rozh. nájazd Sutter – 15. Stempniak (Girardi, Hagelin), 17. St. Louis (Brassard, Nash)

COLUMBUS - SAN JOSE 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)

Góly:15. Savard (Cracknell, Anisimov), 37. Atkinson (J. Johnson, Jenner) – 40. Pavelski (Thornton, Hertl)

NASHVILLE - WINNIPEG 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)

Góly:36. Neal (Ribeiro), 58. Smith (Järnkrok) – 27. Wheeler (Kane)

ST. LOUIS - WASHINGTON 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)

Góly:10. Lehterä (Schwartz, Shattenkirk), 33. Schwartz (Shattenkirk, Gunnarsson), 41. Backes (Berglund), 57. Berglund (Oshie, Backes) – 27. Ward (Green, Schmidt)

CALGARY - OTTAWA 4:2 (0:1, 1:0, 3:1)

Góly:29. Byron (Bärtschi, Jooris), 43. Granlund (Bouma), 46. Jooris (Glencross, Giordano), 53. Bouma (Granlund) – 13. MacArthur (Karlsson, Turris), 48. Ryan (Michálek, Gryba)

Zdroje informácií: TASR, nhl.com