Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

NHL odstrihla Rusov v ďalšom smere: Doplatiť na to môžu samotné kluby

NEW YORK - Zámorská hokejová NHL pozastavila všetky zmluvy, ktoré má uzavreté s ruskou Kontinentálnou hokejovou ligou (KHL). Tento krok môže mať za následok, že profiligovým klubom sa sťaží podpisovanie kontraktov s hráčmi z KHL.
Gary Bettman dodrží dohodu s NHLPA.
Zdroj: TASR/AP - Wilfredo Lee
Zdieľajte:

Vedenie NHL v pondelok informovalo kluby, aby prerušili kontakty s hráčskymi agentmi z Ruska. Môžu naďalej pokračovať v komunikácii so severoamerickými agentmi certifikovanými hráčskou asociáciou NHLPA, no budú to mať ťažšie pri uzatváraní zmlúv s hokejistami, ktorí pôsobia v KHL. Uviedla to agentúra AP, ktorej potvrdil informáciu zástupca komisára NHL Bill Daly.

Prečítajte si aj

Víťazné oslavy hokejistov HC Nové Zámky.VIDEO Klub HC Nové Zámky dostal za pravdu, odniesol si to videorozhodca z Popradu

Zámorská súťaž sa rozhodla prerušiť kontakty s KHL po ruskej invázii na Ukrajinu. Liga už minulý týždeň oznámila, že s okamžitou platnosťou preruší všetky vzťahy s obchodnými partnermi v Rusku a pozastavila webové stránky sociálnych a digitálnych médií v ruskom jazyku. Vedenie ligy dodalo, že neuvažuje o Rusku ako o mieste pre akékoľvek budúce súťaže zahŕňajúce NHL. Voči ruským hráčom pôsobiacim v súťaži zatiaľ nepodnikla NHL žiadne zásadné kroky. V prestížnej zámorskej lige momentálne hrá takmer 40 hokejistov narodených v Rusku.

Prečítajte si aj

Jlafn lkgnaskln ôlafsmd,b.Slovan oživil myšlienku odísť z domácej ligy: Nechce však ísť medzi absolútnu špičku Európy

Pozrite si aj

Lnsgdlkhxcf vgvjcx hjncgmjv.VIDEO Šou Júliusa Hudáčka: K hokeju pripojil futbalové kúsky v drese slovenského reprezentanta
Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články