Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Ramsay priznal náročnosť tvorby nominácie, SR rozhodlo o kustódovi z Michaloviec

BRATISLAVA - V nominácii slovenskej hokejovej reprezentácie na ZOH 2022 v Pekingu (4. - 20. februára) nechýba dvojica 17-ročných talentov Šimon Nemec a Juraj Slafkovský a pod olympijskými kruhmi sa predstaví aj 19-ročný obranca Samuel Kňažko.
K ylb xlcfngn yxflxncg mcjxnbmn.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Do nominácie sa dostali traja mladíci Nemec, Slafkovský a Kňažko, ktorí v uplynulom trištvrte roku absolvovali s národným tímom vlaňajšie MS v Rige i letný finálový turnaj olympijskej kvalifikácie. "Tí traja hráči presvedčili na posledných MS i olympijskej kvalifikácii. Napríklad Nemec mal výborné zápasy aj na MS do 20 rokov, i keď len dva, no ukázal opäť výkonnostný pokrok a bola by škoda ho nezobrať. Kňažko hral výborne na MS a vidíte ako vysoko je Slafkovský v draftových rebríčkoch. Všetci traja by mali byť budúcnosťou národného tímu," povedal Šatan.

Prečítajte si aj

J yjfnkgj ysndblmy dôb ydgn.Kňažko sa dostal na olympiádu v hodine dvanástej, Šatan spomenul absenciu Lantošiho

Ramsay priznal, že tvorba tímu nebola jednoduchá. "Vytvoriť tím nie je nikdy jednoduchý proces. Komunikujeme s rôznymi krajinami, veľmi často a musíme prijať rozhodnutia. Vždy hovorím, že nič nie je dokonalé. Musíme pracovať na tom, čo chceme predvádzať a dosiahnuť. Už dlho si myslím, že na našom tíme je dobrá rýchlosť a aký tlak dokážeme vytvárať na ostatné tímy a ak budeme na tom stavať, môžeme zlepšiť našu hru," uviedol tréner. Ramsay dúfa, že pre neho bude druhá olympiáda už jednoduchšia, ako tá premiérová v Kórejskej republike: "Na tej som sám na seba vyvíjal veľký tlak, potrpel som si na každý detail a neužil som si to tak, ako by som mal. Príliš som premýšľal, no hráčom vždy hovorím, že keď sa začne zápas, nesmú myslieť na nič, len na hru."

Prečítajte si aj

Adofjl ôykfjaôskvcbacxy dy yvc sycf.Nominácia SVK na ZOH do Pekingu: Ramsay berie mladé pušky aj nováčika zo Zvolena

Do jeho výberu sa dostalo aj päť hráčov z najvyššej domácej súťaže. "Nesmieme zabúdať na našu extraligu, je veľmi dôležitá. Je pravda, že týchto hráčov vidíme najviac, ale v zápasoch, v ktorých za nás hrali, nás mimoriadne oslovili a páčila sa nám ich hra, prístup i oddanosť tímu," povedal kanadský tréner. Vedenie reprezentácie počíta aj s možnými komplikáciami v dôsledku zranení či koronavírusu a preto stále komunikuje so všetkými 44 hráčmi, ktorí figurovali na širšom zozname adeptov na Peking.

Prečítajte si aj

Yxcfbn fxcv yfxv sd.V roku 2009 odišiel z extraligy: Kde pôsobí horkokrvný slovenský útočník?

Vedenie reprezentácie muselo na poslednú chvíľu riešiť zmenu v realizačnom tíme. Po nedávnych udalostiach v Michalovciach vymenilo kustóda. "S Marekom Jenčíkom spolupracujeme asi rok, je v reprezentácii nový. To, čo sa udialo, nás mrzí a bude to vyšetrovať nezávislá disciplinárna komisia. My však potrebujeme pokoj v príprave na ZOH a preto sme sa rozhodli, že nebude súčasťou olympijského tímu a nahradí ho niekto iný. Ak sa prejaví jeho nevina, má v budúcnosti dvere otvorené," dodal Šatan.

Prečítajte si aj

MetaTitle: USA hokej NHL Flyers Sharks.NHL: Nadľudský výkon Meiera zo San Jose prepísal históriu klubu, Chára prekonal ďalšiu legendu

Reprezentácia odletí z Viedne do Pekingu 2. februára. Vzhľadom na prísnu covidovú reguláciu by sa mali hráči aj členovia realizačného tímu stretnúť na zraze na Slovensku už pár dní predtým. Podmienky domácej bubliny ani termín jej štartu nateraz definitívne nie sú známe. V Pekingu odohrajú tri zápasy v základnej fáze turnaja. Súboje v C-skupine otvoria vo štvrtok 10. februára o 5.10 SEČ na Národnom štadióne v Pekingu duelom proti Fínsku. O deň neskôr o 9.40 SEČ vo Wukesong aréne nastúpia proti Švédom. V nedeľu 13. februára uzavrú účinkovanie v základnej fáze o 5.10 SEČ zápasom proti Lotyšsku.

Prečítajte si aj

Incident v Michalovciach štadión.Udalosti z Michaloviec začínajú vyšetrovať: DK SZĽH začala konanie voči dvom konkrétnym osobám

Istú účasť vo štvrťfinále budú mať víťazi skupín a najlepší tím spomedzi druhých miest. Zvyšných osem účastníkov sa predstaví v kvalifikácii o štvrťfinále, z ktorej vzídu ďalší štyria štvrťfinalisti. Finálový duel je na programe 20. februára o 5.10 SEČ na Národnom štadióne v Pekingu.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články