Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Kňažko sa dostal na olympiádu v hodine dvanástej, Šatan spomenul absenciu Lantošiho

BRATISLAVA - V nominácii slovenskej hokejovej reprezentácie na ZOH 2022 v čínskom Pekingu (4.- 20. februára) nechýba dvojica 17-ročných talentov Šimon Nemec a Juraj Slafkovský a pod olympijskými kruhmi sa predstaví aj 19-ročný obranca Samuel Kňažko.
J yjfnkgj ysndblmy dôb ydgn.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Káder Slovákov na hry sa začal formovať už na augustovej kvalifikácii v Bratislave, na ktorej si zverenci Craiga Ramsayho zabezpečili účasť v Číne. Okrem kvalifikácie sa slovenskí hokejisti predstavili v uplynulom roku na dvoch turnajoch. Na Nemeckom pohári po triumfe nad Švajčiarskom 7:1 prehrali v zápase o víťaznú trofej s domácim Nemeckom 1:4. V decembri na turnaji NaturEnergie Challenge vo švajčiarskom Vispe zdolali Lotyšsko 6:2 a s domácim výberom prehrali 2:3. Bol to zároveň ich posledný zápas pred ZOH.

Prečítajte si aj

Adofjl ôykfjaôskvcbacxy dy yvc sycf.Nominácia SVK na ZOH do Pekingu: Ramsay berie mladé pušky aj nováčika zo Zvolena

Po oboch turnajoch uviedol generálny manažér reprezentácie Miroslav Šatan, že niektorí hráči príjemne prekvapili realizačný tím. Z Tipos extraligy ich napokon bude päť - Peter Zuzin, Samuel Takáč, Adrián Holešinský, Pavol Regenda, Šimon Nemec. Deväť hráčov je z českej extraligy, piati z KHL, traja z fínskej najvyššej súťaže a dvaja zo švajčiarskej. Obranca Kňažko hrá v zámorskej WHL a keďže má podpísanú zmluvu s Columbusom, musel Šatan riešiť jeho nomináciu dlhšie. "Komunikoval som s generálnym manažérom Jarmom Kekäläinenom. Samo má zmluvu v NHL, ale hrá vo WHL a v Columbuse jeho účasť podporili. Čakali sme ako to dopadne, Samo bol aj preto posledný hráč na zozname," povedal Šatan na utorkovej tlačovej konferencii.

Prečítajte si aj

Vadim Šipačov (Druhý sprava) a jeho gólové oslavy so spoluhráčmi.V prvej nominácii Ruska do Pekingu je 37 hráčov: Žamnov má na zozname veľa hviezd

V tíme chýba Róbert Lantoši, ktorý hral na MS v Rige a aj na augustovej olympijskej kvalifikácii. "Vybrali sme hráčov, ktorí sa hodia do nášho systému. Sú tam možno pre nás prekvapenia, ale vyberali sme ich podľa viacerých aspektov," dodal Šatan.

Prečítajte si aj

Yxcfbn fxcv yfxv sd.V roku 2009 odišiel z extraligy: Kde pôsobí horkokrvný slovenský útočník?
Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články