Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Udalosti z Michaloviec začínajú vyšetrovať: DK SZĽH začala konanie voči dvom konkrétnym osobám

BRATISLAVA - Disciplinárna komisia Slovenského zväzu ľadového hokeja (DK SZĽH) začala disciplinárne konanie vo veci incidentu z piatkového zápasu 29. kola Tipos extraligy medzi HK Dukla Ingema Michalovce a HK Spišská Nová Ves (3:2). Informoval o tom web hockeyslovakia.sk.
Incident v Michalovciach štadión.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Počas zápasu a bezprostredne po ňom došlo k previneniu voči disciplinárnemu a súťažnému poriadku. Podľa dostupných materiálov sa mali oba kluby dopustiť výtržností a fyzického napadnutia počas schádzania z ľadovej plochy. Domáci klub navyše nedostatočne zabezpečil usporiadateľskú službu, za čo mu rovnako hrozí disciplinárny postih.

Prečítajte si aj

G jyxlfn ylxcgf.n xcgm.Čo sa stalo s Michalovcami?

Podľa úradnej správy začala disciplinárka konanie aj voči dvom konkrétam osobám. Hlavný kustód Michalovčanov Marek Jenčík sa mal dopustiť fyzického ataku a hráč Spišskej Novej Vsi Matthew Petgrave nešportového správania. Na základe dostupných podkladov začala DK SZĽH konanie v štyroch prípadoch. Klub HK Dukla Ingema Michalovce disciplinárne stíha za výtržnosti a fyzické napádanie a tiež porušenie povinností organizátora zápasu, klub HK Rysy Spišská Nová Ves za výtržnosti a fyzické napádanie, hlavného kustóda Michaloviec Mareka Jenčíka za fyzické napádanie a hráča HK Rysy Spišská Nová Ves Matthewa Petgravea za nešportové správanie.

Prečítajte si aj

Hokejisti Slovana po strelenom góle.VIDEO Haščák sa pripomenul expertom, novinárom objasnil, prečo meškal

"Tieto incidenty bolo možné zistiť z dostupných materiálov, podkladov, videí a podobne. Preto tam už bolo začaté disciplinárne stíhanie. Kluby boli vyzvané, aby doručili ďalšie podklady a od toho bude závisieť, či budú začaté ďalšie disciplinárne konania," potvrdil pre hockeyslovakia.sk predseda DK SZĽH Rastislav Jakubovič.

Prečítajte si aj

Vkygkl xlcgnly dkmôln.Smútok pre nováčika, Trenčania majú jasno v tom, vďaka komu zvíťazili

Disciplinárna komisia SZĽH zasadne ešte v priebehu tohto týždňa, aby sa predmetnými vecami zaoberala. Samotné konanie však začalo ešte v priebehu víkendu. "Hneď po preskúmaní záznamov a videí sme za Ligovú radu spísali podnet a ešte v sobotu sme ho zaslali členom disciplinárnej komisie. Podľa nášho názoru podobné správanie nepatrí do modernej spoločnosti a urobíme všetko preto, aby sa v budúcnosti na zimných štadiónoch neopakovalo," objasnil situáciu člen Ligovej rady Tipos Extraligy Rastislav Konečný.

Prečítajte si aj

Hokejový zápas 29. kola TEL.VIDEO Fraška v Michalovciach: Po zápase sa bili hráči, realizačné tímy i usporiadatelia
Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články