Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Víťaz Stanley Cupu spred jedenástich rokov si to opäť nasmeroval do Bostonu

BOSTON - Fínsky hokejový brankár Tuukka Rask sa dohodol na zmluve do konca sezóny so svojím klubom NHL Bostonom Bruins vo výške 1 milióna USD. Tridsaťštyriročný víťaz Vezinovej trofeje z roku 2014 bol voľným hráčom mimo kontraktu, keďže sa zotavoval zo zranenia boku. V uplynulej sezóne za "medvede" odohral 24 duelov.
Tuuka Rask a jeho víťazné oslavy so spoluhráčmi.
Zdroj: TASR/AP - Matt Slocum
Zdieľajte:

Už na konci minulej sezóny avizoval, že nechce hrať za iný klub ako Boston. "Tu sme doma. V tomto bode môjho života a mojej kariéry nevidím jediný dôvod, aby som hral niekde inde ako v Bostone, aj vzhľadom na môj zdravotný stav," povedal vtedy.

Prečítajte si aj

Jynlgfn aldml mhaôd c.Miroslav Šatan: Odišlo nám asi desať tímov, sú to nenahraditeľné škody

O dohode zainteresovaných strán informovala v utorok agentúra AP citujúc anonymný zdroj z prostredia profiligy, keďže kontrakt ešte nie je oficiálne uzavretý. Víťaz Stanleyho pohára z roku 2011 počas kariéry pôsobil okrem Bostonu len v Ilves Tampere, Providence Bruins (AHL) a 17 duelov odchytal za HC Plzeň (2012/2013).

Prečítajte si aj

MetaTitle: Kanada USA šport SR NHL Vancouver kemp Halák.Halák by mohol odísť z Vancouveru, ktorý je tejto možnosti otvorený: O 36-ročného brankára sa zaujímajú štyri kluby
Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články