Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Miroslav Šatan: Odišlo nám asi desať tímov, sú to nenahraditeľné škody

BRATISLAVA - Vedenie Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) bojuje za obnovenie mládežníckych súťaží. V uplynulých dňoch intenzívne rokovalo s predstaviteľmi štátu. Vláda SR môže súťažné a tréningové dianie v mládežníckom športe povoliť už na stredajšom zasadnutí. V pondelok schválila návrat fanúšikov na tribúny do 25 percent kapacity hľadiska v režime OP.
Jynlgfn aldml mhaôd c.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

"Od začiatku sezóny nám viac ako dvesto detí odišlo do zahraničných klubov, čo je asi desať hokejových mužstiev. To sú kritické počty a kritické mínusy. Len v minulom roku sme museli zrušiť viac ako štyritisíc zápasov, v tejto sezóne ďalších osemsto. Sú to nenahraditeľné škody do budúcnosti," zdôraznil prezident SZĽH Miroslav Šatan na webe hockeyslovakia.sk.

Prečítajte si aj

MetaTitle: Kanada USA šport SR NHL Vancouver kemp Halák.Halák by mohol odísť z Vancouveru, ktorý je tejto možnosti otvorený: O 36-ročného brankára sa zaujímajú štyri kluby

Hlavná požiadavka je režim OTP: "Bol zavedený aj v covidovom automate, ktorým sme sa riadili na začiatku sezóny v októbri. Za istých bezpečnostných opatrení mládežnícky hokej prebiehal a potrebovali by sme, aby sa to do tohto stavu vrátilo. Takto šport funguje aj vo všetkých okolitých krajinách. Následky už cítime. Deti odchádzajú do zahraničných klubov, sú demotivované a niektoré sa už ani nevrátia. Potrebujeme stabilné rozhodnutie, ktoré bude dlhodobé a nie iba na pár týždňov, po ktorých sa opäť zmení. Tak ako v biznise si ľudia potrebujú dlhodobo plánovať, tak aj rodičia musia mať dôveru, že systém pre slovenské deti vydrží a deti budú môcť športovať za dodržiavania istých pravidiel a nebudú musieť odchádzať do zahraničia."

Prečítajte si aj

MetaTitle: SR Hokej TEL 16.kolo Nitra Michalovce NRX.Z Michaloviec oficiálne odišiel útočný legionár: Po pár mesiacoch je v starom kádri

Prebieha tretia hokejová sezóna, ktorá je ovplyvnená zákazmi hrať súťažné zápasy a trénovať. "Verím však, že na stredajšom zasadnutí vlády sa tieto čísla kriticky zhodnotia a nájde sa bezpečné riešenie, ktoré môžeme pozorovať aj v okolitých štátoch, a budeme vedieť vytvoriť podmienky pre Slovenské deti, aby mohli športovať," dodal Šatan, podľa ktorého by mohol byť pozitívnym signálom avizovaný návrat divákov na tribúny: "Je to krok správnym smerom. Nevieme zatiaľ detaily. Ak to bude 25 percent kapacity hľadiska, je to dobré, ale pre kluby by bolo potrebných aspoň 50 percent, aby mohli finančne zvládať toto ťažké obdobie a aby profesionálny hokej na Slovensku mohol prežiť ďalšiu sezónu."

Prečítajte si aj

Kdm lfkm lgmlgh ,fbdf.VIDEO Slovenský účastník MS U20 z Česka spečatil presun do nového tímu
Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články