Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Ohlasy zahraničných médií na predčasný koniec MSJ: Koronavírus zabil hokej!

EDMONTON/RED DEER - Ohlasy zahraničných médií na predčasne ukončené majstrovstvá sveta hokejistov do 20 rokov v kanadských mestách Edmonton a Red Deer:
Jsldng ealdnmgfl msdhfgcv.
Jsldng ealdnmgfl msdhfgcv. Zdroj: TASR/AP
Zdieľajte:

iSport.cz (ČR): "Predčasný koniec! MS juniorov sa nedohrajú, IIHF zrušila zvyšok turnaja. Direktoriát šampionátu tak urobil pre šíriacu sa nákazu. Na povrch takisto presiakli správy o nedostatočnom prístupe usporiadateľov. Hráči, predovšetkým tí, ktorí boli ubytovaní v Red Deere, neboli počas turnaja v uzavretej bubline. Skôr to bola bublina dosť deravá. Vyšlo najavo, že do hotela mala bežne prístup verejnosť."

Prečítajte si aj

Peter Repčík a jeho gólové oslavy.Slovenský hrdina z Hlinka Gretzky Cupu opúšťa tím WHL

iDnes.cz (ČR): "Majstrovstvá sveta hokejistov do 20 rokov sa nedohrajú, zvyšok turnaja zrušili po troch skontumovaných zápasoch pre koronavírus. Správa najviac zasiahla ročník 2002, ktorému Medzinárodná hokejová federácia okrem tohtoročného šampionátu ´dvadsiatok´ musela predtým zrušiť aj svetový šampionát do 18 rokov."

Prečítajte si aj

Hlava IIHF Luc Tardif.Svetlo na konci tunela? Prezident IIHF naznačil možnosť organizovania MSJ v lete

Edmonton Sun (Kan.): "Ukradli šampionát - hráčom, fanúšikom i hokejovým komunitám. Dvaja Američania, jeden Čech, jeden Rus - štyri pozitívne prípady stačili IIHF, aby zrušila celé majstrovstvá sveta juniorov, týždeň pred súbojom o zlato. Nešlo pritom o žiadne prepuknutie nákazy, aká zasiahla napríklad klub NHL Calgary Flames. Dôvodom na zrušenie boli len obavy zo šírenia vírusu. Nikto nedal hráčom možnosť hlasovať o osude MS."

Prečítajte si aj

Matvei Mičkov nádherným gólom zosadil z trónu Ovečkina.Mičkov má druhý test negatívny, tvrdia jeho otec a agent

TSN (Kan.): "Zvyšok šampionátu je zrušený. Hráči cítia obrovské sklamanie. Na tento turnaj sa veľmi tešili, znamenal pre nich veľmi veľa. Napríklad slovenskí reprezentanti boli takí nadšení, že tu môžu byť, cítili veľkú šancu dosiahnuť úspech, na ktorý ich krajina dlho čaká. Vedeli, že majú dobrý tím, a aj v prvých dvoch zápasoch predviedli dobré výkony napriek prehrám. Po oznámení o zrušení si urobili spoločnú tímovú fotografiu, bolo im veľmi ľúto, že nemôžu pokračovať."

Prečítajte si aj

MetaTitle: USA Hokej NHL Príprava Devils Rangers.V noci sa odohralo 6 zápasov NHL, jediným Slovákom v akcii bol Marián Studenič

New York Times (USA): "Zvyšok šampionátu sa nedohrá pre koronavírus. IIHF ho po pozitívnych prípadoch u hráčov zrušila, aby zabezpečila zdravie a bezpečnosť všetkých účastníkov. Rozhodnutie prišlo po tom, ako sa neodohral duel medzi Ruskom a Slovenskom, bol to už tretí skontumovaný zápas v priebehu dvoch dní."

Prečítajte si aj

Kansgknfan dkfngkas fb abdf.Organizátori tento rok zlyhali, hovorí nahnevaný Latkóczy. Situácia zašla priďaleko, pridal sa Slafkovský

Gazeta (Rus.): "Koronavírus zabil hokej. Majstrovstvá sveta juniorov boli zrušené. Predchádzala tomu séria pozitívnych testov na koronavírus medzi hráčmi, vrátane lídra ruskej reprezentácie Matveja Mičkova."

Prečítajte si aj

Fjglwan lgdjkbndflb,-nd vcneadfbyx.VIDEO Svadba v hoteli, kde bývali hokejisti SR 20? Feneš: Nepochopiteľné...

Sport Express (Rus.): "Sebadeštrukcia svetového hokeja. Olympiáda bude bez hráčov NHL, juniorské majstrovstvá sveta zrušili, akú nočnú moru by sme mali očakávať ďalej? Momentálne najviac smútia mladí chalani, ktoré prišli o možnosť splniť si svoje sny, a organizátori, ktorí rátajú finančné straty."

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články