Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Mičkov má druhý test negatívny, tvrdia jeho otec a agent

RED DEER - Zrušeniu juniorských MS v hokeji predchádzala kontumácia stredajšieho zápasu B-skupiny SR - Rusko v prospech Slovenska (1:0). Ruskí reprezentanti na duel nemohli nastúpiť, lebo mal pred ním pozitívny test na koronavírus útočník Matvej Mičkov a celý tím musel putovať do karantény. Rusi cítili krivdu, 16-ročný supertalent totiž nejavil žiadne príznaky ochorenia COVID-19 a ďalší rýchlotest mal negatívny.
Matvei Mičkov nádherným gólom zosadil z trónu Ovečkina.
Matvei Mičkov nádherným gólom zosadil z trónu Ovečkina. Zdroj: twitter
Zdieľajte:

"Hovoril som s Matvejom. Cíti sa skvele. Test na covid, ktorý absolvoval od lekárov ruského národného tímu, mal negatívny výsledok," uviedol pre ruské médiá Mičkovov agent Sergej Fedotov.

Prečítajte si aj

MetaTitle: USA Hokej NHL Príprava Devils Rangers.V noci sa odohralo 6 zápasov NHL, jediným Slovákom v akcii bol Marián Studenič

Ruskí reprezentanti absolvovali v dejisku MS sériu testov a všetky boli negatívne. Až Mičkovov test priniesol pozitívny výsledok. Po ňom nasledovala tretia kontumácia v priebehu dvoch dní, ktorá mala za následok predčasné ukončenie MS. "Chcel som, aby boli majstrovstvá sveta prerušené. Ľudia dostanú chorobu, športový princíp mizne. Ako sa však cíti Matvej? Najprv prišiel pozitívny test na koronavírus. Okamžite sme urobili expresný test a výsledok bola negatívny," citoval Sport Express Andreja Mičkova, otca ruského reprezentanta.

Prečítajte si aj

Kansgknfan dkfngkas fb abdf.Organizátori tento rok zlyhali, hovorí nahnevaný Latkóczy. Situácia zašla priďaleko, pridal sa Slafkovský

"Teraz sme urobili ešte jeden test, na jeho výsledkoch budeme stavať. Máme podozrenie, že išlo o nejakú provokáciu. Len včera Američanom diagnostikovali koronavírus, nie radovým hráčom - kapitánovi a kľúčovým hráčom národného tímu," dodal Mičkov starší. Pre obavy zo šírenia koronavírusu napokon Rada IIHF majstrovstvá sveta juniorov v Kanade zrušila.

Prečítajte si aj

Klsfg ynldxnh hmcg.MS U20 2022: Direktoriát rozhodol o osude šampionátu
Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články