Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Nováčik v drese SR sa o radosť podelil s otcom, Ramsaymu pribudol nový asistent

BRATISLAVA - Generálny manažér slovenskej hokejovej reprezentácie Miroslav Šatan spolu s asistentom Otom Haščákom a hlavným trénerom Craigom Ramsaym nominovali na blížiaci sa Švajčiarsky pohár 22 hráčov. Medzi nimi aj jedného debutanta, obrancu bratislavského Slovana Andreja Goliana. Tradičné predvianočné podujatie je na programe 16. a 17. decembra.
Ksdgl lôgm ôlmfdyl.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Golian, dvojnásobný účastník juniorského šampionátu, dohral uplynulý ročník v zámorskej juniorskej súťaži WHL v klube Tri-City Americans. V lete prijal ponuku Slovana Bratislava a vrátil sa do najvyššej slovenskej súťaže. V doterajších 19 vystúpeniach zaznamenal tri body za gól a dve asistencie. Pravidelne však nastupuje v prvej obrannej dvojici "belasých" spolu s Mattom MacKenziem.

Prečítajte si aj

Lfdjslf gslgn ldsmbf d.Ramsay predstavil nomináciu 22 hráčov do Švajčiarska: V kádri nechýba 104-násobný reprezentant ani syn slávneho otca

"S doterajším priebehom sezóny som veľmi spokojný. Na ľade dostávam veľa priestoru, za čo vďačím trénerom. Snažím sa podávať čo najlepšie výkony. Darí sa nám aj ako tímu, takže zatiaľ všetko funguje veľmi dobre," uviedol Golian pre hockeyslovakia.sk. S premiérovou pozvánkou do národného tímu ho oslovil asistent generálneho manažéra Oto Haščák. "Bol som veľmi šťastný, že pozvánka prišla už v mojich dvadsiatich rokoch. Ihneď som volal otcovi, aby sme sa potešili spolu," dodal. Slováci pred odchodom do Švajčiarska absolvujú tréningový kemp v Bratislave od 13. decembra.

Prečítajte si aj

Idsfjgô fdôlm bdlkmv ldb.Spišská Nová Ves vyriešila svojho hokejistu na ďalšie dva roky: Klub aj tréneri vidia, ako pracujem

V porovnaní s Nemeckým pohárom sa pod Alpami vo Vispe rozrastie aj trénerský štáb okolo hlavného kouča trénera Craiga Ramsayho. Tradičné duo jeho asistentov Ján Pardavý – Andrej Podkonický doplní Róbert Petrovický, ktorý pôsobí v pozícii asistenta trénera vo švajčiarskom tíme HC Lausanne.

Prečítajte si aj

Lsglôs yjnfgl dx.gb y.Brankár Jaroslav Janus získal krátkodobý kontrakt v kvalitnej súťaži
Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články