Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Ramsay predstavil nomináciu 22 hráčov do Švajčiarska: V kádri nechýba 104-násobný reprezentant ani syn slávneho otca

BRATISLAVA - Generálny manažér slovenskej hokejovej reprezentácie Miroslav Šatan spolu s asistentom Otom Haščákom a hlavným trénerom Craigom Ramsaym nominovali na blížiaci sa Švajčiarsky pohár 22 hráčov. Medzi nimi aj jedného debutanta, obrancu bratislavského Slovana Andreja Goliana. Tradičné predvianočné podujatie je na programe 16. a 17. decembra.
Lfdjslf gslgn ldsmbf d.
Zdroj: TASR/SZĽH
Zdieľajte:

Vedenie reprezentácie siahlo po dvoch brankároch – Matejovi Tomekovi a Patrikovi Rybárovi. Medzi obrancami patria k najskúsenejším Daniel Gachulinec, Martin Gernát a Martin Marinčin. Z útočníkov si zas pozvánku po výborných výkonoch na Nemeckom pohári opätovne vypýtali Dávid Gríger, Adrián Holešinský, Jakub Minárik, Pavol Regenda, Miloš Roman či Juraj Šiška. Na zozname nechýba 104-násobný reprezentant Libor Hudáček, ktorému sa strelecky darí v HC Lugano ani Dávid Bondra, ktorý sa vracia do národného tímu po dva a pol roku. Naposledy si reprezentačný dres obliekol ešte na domácich MS v Bratislave a Košiciach.

Prečítajte si aj

Lsglôs yjnfgl dx.gb y.Brankár Jaroslav Janus získal krátkodobý kontrakt v kvalitnej súťaži

"Nominácia do Švajčiarska sa trošku zmenila. Zavolali sme zopár hráčov, ktorí sa ukázali v dobrom svetle na Nemeckom pohári a doplnili ich menami, ktoré sa v Krefelde nepredstavili z rôznych dôvodov. Keďže máme pred sebou posledné medzinárodné zápasy pred zimnými olympijskými hrami, povolali sme hokejistov, ktorí môžu zabojovať o účasť v olympijskom výbere," povedal pre www.hockeyslovakia.sk na margo nominácie generálny manažér Miroslav Šatan. K nominovaniu reprezentačného debutanta Andreja Goliana doplnil: "Andrejovi sa neušlo miesto do Krefeldu. Preto sme sa rozhodli vziať ho do Švajčiarska a dať mu šancu za výkony, ktoré podával v Slovane. Chceme vedieť, či ich dokáže zopakovať aj na reprezentačnej úrovni."

Prečítajte si aj

Idsfjgô fdôlm bdlkmv ldb.Spišská Nová Ves vyriešila svojho hokejistu na ďalšie dva roky: Klub aj tréneri vidia, ako pracujem

Na podujatí NaturEnergie Challenge 2021 vo Vispe sa okrem domácich Švajčiarov a Slovákov mali predstaviť aj Lotyši a Olympijský výber Ruska. Vzhľadom na nepriaznivú pandemickú situáciu a cestovné obmedzenia však definitívny zoznam účastníkov potvrdí Švajčiarska hokejová federácia v najbližších dňoch.

Prečítajte si aj

MetaTitle: USA Hokej NHL Bruins Flyers.VIDEO Obzvlášť nebezpečný faul vo vysokej rýchlosti: NHL potrestala Marchanda

Nominácia SR A na VT v Bratislave a Švajčiarsky pohár 2021 vo Vispe (13.-18. decembra):

Brankári: Patrik Rybár (Dinamo Minsk), Matej Tomek (HC Kometa Brno)

Obrancovia: Martin Bučko (HC Motor České Budějovice), Daniel Gachulinec (HC Slovan Bratislava), Martin Gernát (HC Lausanne), Andrej Golian (HC Slovan Bratislava), Mário Grman (HKP Hämmeenlina), Michal Ivan (Bílí Tygři Liberec), Martin Marinčin (HC Oceláři Třinec), Dávid Mudrák (HK Dukla Ingema Michalovce)

Prečítajte si aj

Fkl jslgôjgôle ndfbngs cvngv.Dukla oznámila ukončenie spolupráce s dvomi útočníkmi

Útočníci: Dávid Bondra (HK Poprad), Marko Daňo (HC Oceláři Třinec), Dávid Gríger (HC Bílí Tygři Liberec), Adrián Holešinský (HK Nitra), Libor Hudáček (HC Lugano), Miloš Kelemen (BK Mladá Boleslav), Adam Liška (Severstaľ Čerepovec), Jakub Minárik (HK Dukla Trenčín), Miroslav Mucha (Lake Superior University), Pavol Regenda (HK Dukla Ingema Michalovce), Miloš Roman (HC Oceláři Třinec), Juraj Šiška (HC Nové Zámky).

Prečítajte si aj

Fôds m ôfmdfsô- ,-x bxfbgadx.Nitra sa vracia po ochorení COVID-19: Stavjaňa prišiel s nepríjemnou správou
Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články