Tatar a Hossa asistovali, Capitals ukončili sériu prehier

Dnes sa v zámorí odohralo celkom päť zápasov, v ktorých sa predstavilo päť Slovákov. Dvaja z nich sa dokázali bodovo presadiť.

Dvaja slovenskí hokejisti sa bodovo presadili v piatich zápasoch zámorskej NHL, ktoré sa hrali v noci na sobotu. Tomáš Tatar a Marián Hossa si pripísali zhodne asistenciu, kým však Tatarov bod pomohol Detroitu k víťazstvu 4:2 nad New Jersey, Hossova gólová prihrávka nezabránila prehre Chicaga s Washingtonom (2:3). Domáci Blackhawks viedli 2:0, no Capitals v závere druhej tretiny tromi gólmi v priebehu necelých piatich minút otočili skóre a ukončili sériu piatich prehier.

V ďalšom stretnutí Carolina so slovenským zadákom Andrejom Sekerom zdolala na domácom ľade Columbus 3:2 až po predĺžení. Víťazný gól dal v 65. minúte Elias Lindholm. Marko Daňo sa ako zdravý náhradník nezmestil do zostavy Blue Jackets.

Dvaja slovenskí obrancovia sa predstavili v Buffale, kde si Edmonton s Martinom Marinčinom poradil so Sabres 3:2. Za domácich odohral 17 a pol minúty Andrej Meszároš.

Sumár:

BUFFALO - EDMONTON 2:3 (0:0, 1:1, 1:2)

Góly:

21. Moulson (B. Gionta, Girgensons), 47. Stafford (Deslauriers, Ristolainen) - 22. Pakarinen (Fayne, Purcell), 52. Arcobello (Perron, Jakupov), 56. Gordon (Purcell, Hendricks)

CAROLINA - COLUMBUS 3:2 pp (0:0, 1:2, 1:0 - 1:0)

Góly:

19. Kindl (TATAR, Helm), 20. B. Smith (Andersson, Miller), 32. Franzén (Kronwall, Zetterberg), 38. Kronwall - 4. Bernier (Salvador, S. Gionta), 43. Tootoo (Židlický). Brankári: Howard - Schneider (41. Kinkaid)

CHICAGO - WASHINGTON 2:3 (1:0, 1:3, 0:0)