Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

ÚVZ informovalo, ako to bude s profesionálnymi športmi počas lockdownu

BRATISLAVA - Hromadné podujatia na Slovensku budú po zavedení dvojtýždňového lockdownu od štvrtka zakázane, no profesionálne športové súťaže môžu pokračovať bez účasti divákov. Informovala o tom v stredu hovorkyňa Úradu verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR Dáša Račková.
Bratislava bude možno hostiť MS 2021.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Povinné bude podľa Račkovej aj testovanie hráčov a členov organizačného tímu. Činnosť karanténneho tréningového centra pre vrcholový šport bude povolená len na základe súhlasu ministerstiev zdravotníctva a školstva, doplnila hovorkyňa.

Prečítajte si aj

MetaTitle: SR Bratislava hokej KHL play off ZK 7. zpas Donbass Riga BAX.Nepríjemná dohra nedávnej kauzy: FHU vylúčila zo súťaže dva kluby, vrátane velikána!

Výnimka pre profesionálne súťaže sa týka dvoch najvyšších hokejových (Tipos extraliga a SHL) a futbalových líg (Fortuna liga a II. liga), hádzanárskej Niké Handball Extraligy mužov a MOL ligy žien, volejbalovej extraligy mužov a žien i basketbalových súťaží Niké SBL mužov a Niké extraligy žien. Povolené sú aj medzinárodné súťaže organizované medzinárodnou športovou federáciou a hromadné podujatia nevyhnutné na činnosť karanténnych tréningových centier pre vrcholový šport, schválených príslušnými ministerstvami.

Prečítajte si aj

Gp ykslgmy slfnlxgbsFdncvx bgn nycb.Spišská Nová Ves a Žilina uskutočnili výmenu útočníka za obrancu

Účasť divákov na hromadnom podujatí je podľa vyhlášky ÚVZ zakázaná. Testovanie hráčov a členov realizačného tímu klubov pomocou RT-PCR testu alebo prostredníctvom antigénového testu bude zabezpečené zo strany klubov pred každým súťažným kolom (nie viac ako 48 hodín pred stretnutím), najviac však v rozsahu raz za sedem dní. Kluby musia zabezpečiť dostatočný počet organizátorov za účelom dohľadu nad dodržiavaním preventívnych opatrení.

Prečítajte si aj

MetaTitle: USA Hokej NHL Devils Lightning.Tomáš Tatar si oblečie nový dres, podieľala sa na ňom aj dlhoročná ikona

Organizátor musí zabezpečiť oznam o tom, že sa hromadné podujatie organizuje. Medzi všeobecné opatrenia pre podujatia patrí vyhradenie miesta konania a jeho vstupu a výstupu. Ďalej sa umožňuje vstup ľuďom s prekrytými dýchacími cestami. Račková hovorí, že v interiéri majú byť respirátory a v exteriéri rúška. Organizátor tiež musí počas podujatia zabezpečiť dvojmetrové rozostupy účastníkov. Nebude to platiť napríklad pre osoby zo spoločnej domácnosti, partnerov a osoby vykonávajúce športovú činnosť, vysvetlila Račková.

Prečítajte si aj

Sômlxfcmlkhj xkmlfmn-yg xcv ygbsgfxg.Jančuška menil gólmanov a povedal, čo najviac trápi Mikuláš, sviatočný strelec Dukly s gólom, ktorý ešte nedal
Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články