Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Kanada je pripravená bojkotovať turnaj Channel One Cup

MOSKVA - Výkonný riaditeľ Kanadskej hokejovej asociácie (CHA) Tom Rennie uviedol, že národný tím "javorových listov" sa nemusí zúčastniť na turnaji Channel One Cup. Ten sa koná v Rusku od 15. do 19. decembra. Ak sa situácia s koronavírusom zhorší, Kanaďania hrať nebudú.
Kanada hraci kokoti.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

"Máme dohodu o účasti kanadského národného tímu na Channel One Cupe a sme vďační, že sme dostali túto príležitosť. Zároveň však vieme, že situácia s pandémiou je teraz nepredvídateľná a podľa dohody môžeme odmietnuť účasť na turnaji," citovala Rennieho agentúra TASS.

Prečítajte si aj

MetaTitle: USA Hokej NHL Devils Lightning.Tomáš Tatar si oblečie nový dres, podieľala sa na ňom aj dlhoročná ikona

Na turnaji by malo okrem Kanady štartovať domáce Rusko, ďalej Švédsko, Fínsko a Česko. Turnaj mal byť prvou etapou prípravy Kanaďanov na ZOH 2022 pre prípad, že by NHL nepustila svojich hráčov do Pekingu z dôvodu možného zhoršenia situácie s pandémiou koronavírusu.

Prečítajte si aj

MetaTitle: SR Trenčín šport hokej TEL 6. klo Poprad TNX.Pardavý videl veľa divných vecí, Mosnár komentoval konanie Melicherčíka

Kanaďania naposledy hrali na Channel One Cupe v decembri 2017 v rámci prípravy na ZOH v Pjongčangu a na turnaji obsadili piate miesto. ZOH v Pekingu sa budú konať od 4. do 20. februára 2022.

Prečítajte si aj

Sômlxfcmlkhj xkmlfmn-yg xcv ygbsgfxg.Jančuška menil gólmanov a povedal, čo najviac trápi Mikuláš, sviatočný strelec Dukly s gólom, ktorý ešte nedal
Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články