Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Kluby Tipos extraligy netaja sklamanie z nových opatrení: Hrozí predčasný koniec sezóny?

BRATISLAVA - Kluby hokejovej Tipos extraligy žiadajú kompetentné orgány o prehodnotenie sprísnených protipandemických opatrení. Tie budú podľa nich pre niektorých účastníkov najvyššej hokejovej súťaže likvidačné a ak nebudú obmedzenia vykompenzované, bude to znamenať aj predčasné ukončenie sezóny. Asociácia profesionálnych hokejových klubov to uviedla v piatok v oficiálnom stanovisku.
MetaTitle: SR hokej TEL 15. kolo Slovan Bratislava Nitra BAX.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Podľa nových opatrení, ktoré majú vstúpiť do platnosti v pondelok, môže byť na hromadnom podujatí v červenom okrese prítomných len 200 divákov v režime OP (očkovaní a prekonaní). V bordovej farbe to bude 100 ľudí a v čiernej farbe 50 ľudí. Zelené okresy a oranžové okresy majú byť pre režim OP bez obmedzení. Pre vstup v režime OTP má platiť pre červené, bordové a čierne okresy kapacitné obmedzenie šesť ľudí. Hromadné podujatia v základnom režime majú byť pre červené, bordové a čierne okresy zakázané.

Prečítajte si aj

G pyg lxôgm ydfhxmgj gx arfdnf.Žiaru nad Hronom pomôže po čase obľúbený útočník

"Sme jednoznačne zástancami pozitívnej motivácie pre ľudí. Aj vláda všetkým sľubovala, že očkovanie je výhra a sloboda. Absolútne sme preto nepočítali s obmedzeniami aj pre zaočkovaných fanúšikov, ktoré schválila vláda s platnosťou od 22. novembra. Mrzí nás, že kým do nákupných centier je možný vstup neobmedzeného počtu ľudí v režime OP, na hokejové štadióny sa dostane len minimálny počet osôb, ktoré sú zaočkované či prekonali COVID-19. Vzhľadom na veľkosti organizačných tímov a počty hráčov je účasť fanúšikov na štadiónoch za týchto podmienok prakticky nemožná," uviedli kluby Tipos extraligy v piatkovom stanovisku.

Pozrite si aj

Connor McDavid (vpravo) a Leon Draisaitl sa tešia z gólu.VIDEO Connor McDavid opäť šokoval hokejový svet!

Kluby žiadajú, aby mohol zápasy priamo na štadiónoch sledovať väčší počet divákov, tak ako je to v iných krajinách. "Ako zástancovia pozitívnej motivácie prosíme kompetentné orgány o prehodnotenie opatrení a podľa vzoru z okolitých i z iných európskych krajín umožnenie vstupu na športové podujatia väčšiemu počtu fanúšikov v režime OP pri zohľadnení maximálnej kapacity štadiónov. Bola by to pozitívna motivácia pre ľudí a zároveň odmena pre všetkých zodpovedných," uvádza sa v stanovisku.

Plné znenie stanoviska klubov Tipos extraligy k prijatým opatreniam /bez redakčných úprav/:

Kluby TIPOS EXTRALIGY sú zástancami pozitívnej motivácie

"Kluby hokejovej TIPOS Extraligy sú si plne vedomé a chápu vážnosť aktuálnej situácie spôsobenej treťou vlnou pandémie i jej dopady na zdravotnícky systém na Slovensku. Ďakujeme aj touto cestou zdravotníkom za ich často až nadľudské nasadenie v boji s koronavírusom. Ako predstavitelia slovenského profesionálneho hokeja sme verili, že vďaka podpore očkovania sa nebude opakovať stav z minulej sezóny a zápasy sa budú môcť hrať pred slušne zaplnenými hľadiskami. Sme jednoznačne zástancami pozitívnej motivácie pre ľudí. Aj vláda všetkým sľubovala, že očkovanie je výhra a sloboda.

Prečítajte si aj

MetaTitle: SR Hokej TEL 16.kolo Košice B.Bystrica KEX.Do Košíc môže zamieriť jeden z bratislavských hráčov

Absolútne sme preto nepočítali s obmedzeniami aj pre zaočkovaných fanúšikov, ktoré schválila vláda s platnosťou od 22. novembra. Mrzí nás, že kým do nákupných centier je možný vstup neobmedzeného počtu ľudí v režime OP, na hokejové štadióny sa dostane len minimálny počet osôb, ktoré sú zaočkované či prekonali COVID-19. Vzhľadom na veľkosti organizačných tímov a počty hráčov je účasť fanúšikov na štadiónoch za týchto podmienok prakticky nemožná.

Prečítajte si aj

Ljf yl ymlv yxvbx ccbfv.Vicemajster z Popradu uskutočnil veľký prestup

Hrať bez fanúšikov bude pre niektorých účastníkov najvyššej hokejovej súťaže likvidačné. Len s ťažkosťami prežili minulú sezónu, ani sa nestihli spamätať z výpadku príjmov zo zákazu divákov na tribúnach a dostávajú ďalšiu veľkú ranu. Ak nebudú obmedzenia vykompenzované, bude to znamenať aj predčasné ukončenie sezóny. Hráči i členovia realizačných tímov prídu o svoju prácu a fanúšikovia o možnosť sledovať najpopulárnejší šport na Slovensku. Súčasný stav bude mať veľký dopad na reprezentáciu krajiny na vrcholných podujatiach i na celý slovenský šport, nielen na profesionálny, ale aj na mládežnícky.

Prečítajte si aj

Osjgfl dxmlhxf cgnydncx.AHL: Famózny slovenský útočník Studenič

Ako zástancovia pozitívnej motivácie prosíme kompetentné orgány o prehodnotenie opatrení a podľa vzoru z okolitých i z iných európskych krajín umožnenie vstupu na športové podujatia väčšiemu počtu fanúšikov v režime OP pri zohľadnení maximálnej kapacity štadiónov. Bola by to pozitívna motivácia pre ľudí a zároveň odmena pre všetkých zodpovedných."

Prečítajte si aj

MetaTitle: Kanada USA SR play off NHL Avalanche Stars Hokej.NHL: Dallas v zostave so Sekerom utrpel debakel, aktivita Tatara vyšla nazmar
Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články