Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Seattle ulovil jedného z kandidátov na Vezinovu trofej, českého brankára prepustil

NEW YORK - Český hokejový brankár Vítek Vaněček zamieril v rámci výmeny z klubu Seattle Kraken do Washingtonu Capitals. Po týždni strávenom na súpiske nováčika NHL sa sťahuje späť do Washingtonu, v ktorého organizácii pôsobil od draftu v roku 2014. Klub to potvrdil na oficiálnej stránke.
MetaTitle: USA Hokej NHL Capitals Sabres.
Zdroj: TASR/AP
Zdieľajte:

Kraken získal Vaněčeka v rozširovacom drafte, no po otvorení trhu s voľnými hráčmi angažoval skúseného Nemca Philippa Grubauera, ktorý bol v sezóne 2020/2021 jeden z troch kandidátov na Vezinovu trofej pre najlepšieho brankára NHL. Capitals za neho obetovali voľbu v 2. kole draftu 2023.

Prečítajte si aj

MetaTitle: Kanada Hokej NHL play off 2.kolo.Brankár Jaroslav Halák sa sťahuje do nového pôsobiska

Vaněček bol vo svojej premiérovej sezóne 2020/2021 brankárska jednotka Capitals. Nastúpil do 37 zápasov, v ktorých dosiahol 90,8-percentnú úspešnosť zásahov a priemer 2,69 inkasovaného gólu na zápas. Po jeho odchode má Seattle k dispozícii okrem Grubauera aj Chrisa Driedgera a Joeyho Daccorda.

Prečítajte si aj

Brendan Gallagher, Phillip Danault a Tomáš Tatar oslavujú gól Montrealu.LA Kings vystužil útok voľným hráčom na šesť rokov, Seattle pokračuje v zbrojení
Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články