Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Najužitočnejší hráč tohtoročného Kaufland play-off Tipos extraligy podpísal v Poprade novú 2-ročnú zmluvu

POPRAD - Tretí najproduktívnejší hráč Popradu v základnej časti a najproduktívnejší kamzík v play-off Dávid Skokan ostáva v materskom klube. Poprad si jeho služby poistil na dlhšie obdobie.
Dávid Skokan pokračuje v Poprade.
Zdroj: Daniel Laškody
Zdieľajte:

„Ako som už spomínal, keď som odchádzal tak v Poprade nič nefungovalo. Teraz po tejto sezóne, ako som už párkrát aj povedal, som zistil, že je to úplne iný klub, vysoko profesionálny. Aj to ma presvedčilo, aby som ostal. Ďalším veľkým dôvodom bola moja rodina. Doma je doma. Ja som pred návratom bol takmer 15 rokov mimo domova a teraz som už zvykol na domov. Mám tri deti a tiež som všetko zariadil, aby fungovalo, či už školy alebo krúžky,“ ozrejmil „Skoky“ hlavné dôvody svojho zotrvania pod Tatrami pre oficiálnu stránku klubu.

Prečítajte si aj

Tony Cameranesi posilnil Michalovce.Z rakúskeho Grazu mieri na Zemplín americký útočník

„Mal som veľa ponúk aj zo zahraničných líg. To, že sa nikde nesťahujem spôsobilo aj to, že už som si na bývanie v rodnom meste opäť zvykol a prakticky do minulej sezóny som bol od svojich 16 rokov preč. Od p. Telenského, Jurinyiho a Herolda mi prišla skvelá ponuka za ktorú som bol vďačný a preto som ju bez váhania akceptoval,“ dodal skúsený center.

Prečítajte si aj

Kňažko podpísal zmluvu v NHL.Kňažko: Je mi jedno, kde budem hrať

Skokan odohral na Slovensku doposiaľ 348 zápasov, v ktorých nazbieral 227 bodov za 95 gólov a 132 asistencií. Okrem Popradu nastupoval aj v dresoch Slovana Bratislava, kde získal v roku 2012 titul a Košíc. V českej lige bol členom Slavie Praha, Hradca Králové, Chomutovu a Pardubíc. Na 27 zápasov okúsil aj KHL a sezónu 2018/19 dokončil ôsmimi zápasmi v nemeckej druhej lige. V juniorskom veku strávil tri roky v Rimouski v QMJHL a pripísal si štarty na troch MS do 20 rokov. Slovensko reprezentoval na MS 2014 a 2017, v celkovo desiatich zápasoch zaznamenal jednu asistenciu.

Prečítajte si aj

CHL Liga majstrov CHL Liga majstrov.Liga majstrov napokon s účasťou klubu zo Slovenska
Zdieľajte:
Zdroj informácií: hkpoprad.sk

Diskusia

Podobné články