Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Kňažko: Je mi jedno, kde budem hrať

BRATISLAVA - Hoci slovenský hokejista Samuel Kňažko podpísal trojročný nováčikovský kontrakt s Columbusom Blue Jackets, v súčasnosti ešte nie je jasné, či bude pokračovať vo Fínsku, alebo sa presunie do zámoria. Mladý 18-ročný obranca totiž pred dvoma mesiacmi podpísal kontrakt aj s TPS Turku.
Kňažko podpísal zmluvu v NHL.
Kňažko podpísal zmluvu v NHL. Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Kňažko hrá hokej vo Fínsku už tri roky, po podpise zmluvy so zámorským tímom sa však situácia zvrtla. "Je mi to prakticky jedno, kde budem hrať. Keďže som podpísal zmluvu s TPS, môžu preferovať, aby som zostal vo Fínsku, čo mi nevadí. Moju budúcnosť majú v rukách oni. Verím, že sa rozhodnú dobre a vypáli to čo najlepšie," povedal v rozhovore pre hockeyslovakia.sk.

Prečítajte si aj

Gallant povedie Kanadu na MS 2021.NHL: Vegas dokonal výborný obrat a v ďalšom kole narazí na Tatarov Montreal

Mladého obrancu si Columbus vybral v drafte vlani v treťom kole a na uplynulých MS v Rige zaujal vedenie "modrokabátnikov" skvelými výkonmi. "Aj som si hovoril, že by to mohlo prísť, ale Columbus má na mňa práva štyri roky od draftu. To znamená, že štyri roky ma mohli držať v napätí s ponúknutím zmluvy. A držali iba necelý rok, čo je skvelé. Som veľmi rád, že mi ju napokon ponúkli," dodal Kňažko.

Prečítajte si aj

Sukeľ Banská Bystrica.Banská Bystrica dospela k dohode s veteránom a štvornásobným šampiónom

Tím NHL sa Kňažkovi ozval pár dní po prílete z Rigy. "Kontaktovali ma krátko po šampionáte. Prišiel za mnou agent s tým, že sa chce stretnúť. Vôbec som nevedel, o čo ide. Myslel som si, že budeme debatovať o hodnotení sezóny a vývoji v novej. Po hodine predložil predo mňa zmluvu s Columbusom a povedal, že máme to. Bol som mimo. Nevedel som, čo tým myslí. Zrazu som zbadal svoje meno na papieri, uvidel logo NHL a doplo mi. Som za to veľmi rád."

Prečítajte si aj

MetaTitle: SR Hokej TL Trenčín Slovan TNX.Majstrovský Zvolen po desaťročí angažoval extraligového bitkára

Po podpise kontraktu ho kontaktoval aj generálny manažér Blue Jackets Jarmo Kekäläinen. "Zablahoželal mi a poprial veľa šťastia, aby som na sebe ďalej drel. Dodal pochvalné slová za výkony na majstrovstvách sveta. Povedal, že sa bude rozprávať so skautským tímom Blue Jackets o tom, čo ďalej. O týždeň až dva by som sa mal dozvedieť, kde budem hrať v budúcej sezóne," uviedol Kňažko.

Prečítajte si aj

MetaTitle: SR hokej SZĽH brífing Valíček uvoľnenie funkcia BAX.Šatan: Vyjadrenia Hudáčka boli nehodné reprezentácie, no treba sa mu poďakovať
Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články