Záborského gól pomohol k výhre, po asistencii sa tešil aj Skalický

HELSINKI – V sobotňajšom zápase fínskej hokejovej ligy zvíťazili hráči tímu SaiPa Lappeenranta na ľade Ässätu Pori 4:3. Prvý gól hostí strelil v 14. minúte slovenský útočník Tomáš Záborský.

/za hostí Skalický 0+1/

V českom klube končí slovenský útočník, ktorý si zahral za Nitru či Slovan v KHL

Hokejisti Vaxjö Lakers zvíťazili v sobotňajšom zápase švédskej hokejovej ligy na ľade Malmö Redhawks 5:3 a vyhrali základnú časť súťaže.

výsledky:

HV 71 - Linköpings HC 5:3, Malmö Redhawks - Vaxjö Lakers HC 3:5, Örebro HK - Färjestads BK 2:3, Oskarshamn IK - Brynäs IF 4:3

Zvolen zlomil druhý zápas série proti Novým Zámkom v tretej tretine, hrdinom Zuzin

V prvom zápase finále Východnej konferencie play off hokejovej KHL zvíťazili hráči Avangardu Omsk na ľade Kazane 3:1.

Ak Bars Kazaň – Avangard Omsk 1:3 (0:1, 1:0, 0:2)

Góly: 34. Petrov – 12. Gotovec, 59. Semjonov, 60. Kostin