Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

6. miesto odmenou za celú sezónu, Detva za to zaplatila krutú daň

KOŠICE - Hokejisti HC 07 Detva vnímajú priamy postup do play off ako odmenu za prácu v celej sezóne. Definitívne si ho zabezpečili víťazstvom v Košiciach 3:2 v predposlednom zápase základnej časti. Škvrnou na historickom úspechu detvianskeho klubu sú zranenia Graysona Downinga a Frederika Fekiača.
MetaTitle: SR Hokej TEL 22.kolo Detva Zvolen BBX.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Duel bol dôležitý pre oba tímy. Hostia mohli spečatiť priamy postup do play off, Košičania sa mu mohli víťazstvom výrazne priblížiť. Napokon je realitou prvá možnosť. "Zaslúžili sme si to. Po celú sezónu sme dreli, od prvého do posledného hráča sme tvrdo pracovali, aby sa to podarilo. Sú to úžasné pocity," povedal útočník Detvy Martin Magdolen. Ten má na zápas, po ktorom nasledovala tímová radosť porovnateľná s majstrovskými oslavami, mimoriadne príjemné spomienky. Vo svojom 13. extraligovom stretnutí dosiahol prvý gól, keď zásahom na 1:2 vyhnal brankára Ádáma Vaya na striedačku.

Prečítajte si aj

Christián Jaroš Christián JarošChristián Jaroš Christián JarošChristián Jaroš Christián JarošChristián Jaroš Christián JSlovenský reprezentant povolaný do klubu NHL a bude čakať na šancu

"Chvalabohu, že mi to padlo, ale vlastne ani neviem ako. Mám radosť, že ten gól pomohol k trom bodom, ktoré sme potrebovali. Počas zápasu sme mali veľa 'góloviek' a vedeli sme, že jedna musí padnúť. A padla v najvhodnejšom momente," narážal na rozhodujúci gól Tomáša Klímu z 58. minúty. Ani on nepatrí k streleckým lídrom Detvy, no svoj štvrtý gól v prebiehajúcej sezóne si bude dlho pamätať: "Úžasný pocit. Je to asi môj prvý gól, ktorý znamenal veľa. Som šťastný za všetkých chalanov a špeciálne za tých, ktorí dnes nedohrali. Najmä zranenie Frederika Fekiača vyzeralo hrozne. Dúfam, že bude v poriadku," poznamenal Klíma.

Prečítajte si aj

Chára a Pánik so spoluhráčmi oslavujú gól.NHL: Chára s deviatym bodom v ročníku, Tatarova asistencia Montrealu nepomohla

Obranca Fekiač doplatil na vlastnú obetavosť, keď sa v oslabení, keď sedel na trestnej lavici jeho brat Viktor, hodil do strely Bruna Mráza. Puk ho zasiahol do tváre, výsledok bol tri zlomené zuby a rozrazené pery. Zápas v Košiciach nedohral ani útočník Grayson Downing. "Vyzerá to, že má zlomené rebrá a okrem neho a Frederika nám bude v play-off chýbať aj útočník Peter Valent, ktorý má zlomený členok. To sú pre nás veľké straty pred play-off. Keď nám vypadnú dvaja centri, budeme to cítiť. Mužstvo však má svoju silu. Máme kvalitných brankárov, takisto aj obranu a útok. Každý súper si na nás musí dať pozor," poznamenal tréner Detvy Ernest Bokroš.

Prečítajte si aj

MetaTitle: SR Hokej TEL 32. kolo Slovan Detva BAX.Oficiálne poznáme prvú šestku a aj dva tímy, ktoré pôjdu do predkola zo 7. a 8. miesta

S jeho menom bude už navždy spojený prvý priamy postup Detvy do play off. Do vyraďovacej časti sa tím dostal aj v sezóne 2018/2019, no účasť v prvom kole si musel vybojovať v predkole s Novými Zámkami. Hráči Detvy vtedy prekvapili, keď po 10. mieste v základnej časti zdolali favorizované Nové Zámky (7.). V sezóne 2020/2021 sa tím od úvodu pohyboval v hornej polovici tabuľky, nezriedka vzal body favoritom.

Prečítajte si aj

MetaTitle: SR Hokej Extraliga 49. kolo Zvolen Miškovec BBX.100-bodová hranica pokorená, Tipos Extraliga spoznala víťaza základnej časti

"Priamy postup je zaslúžená odmena za celú sezónu. Pre Detvu je to historický úspech, tvrdo sme na tom pracovali. Hráči, ktorí sú v Detve štvrtú sezónu, chceli niečo dosiahnuť. Majiteľ klubu Róbert Ľupták mal zároveň šťastnú ruku na legionárov. Nesmiem zabudnúť ani na brankára Tomasa Sholla, ktorý už v tíme nie je, ale v úvode sezóny nám pomohol k dobrému rozbehu," uviedol Bokroš.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články