NHL: Tampa Bay nedala šancu Dallasu, Montreal s ďalšou prehrou, trinásť gólov v San Jose

NEW YORK - Hokejisti Tampy Bay triumfovali v zápase zámorskej NHL v noci na nedeľu doma nad Dallasom vysoko 5:0. Lightning predĺžili sériu víťazných zápasov na číslo štyri.
Zdroj: 38329

V repríze minulosezónneho finále Stanleyho pohára proti sebe nastúpili dvaja slovenskí obrancovia. Domáci Erik Černák päťkrát vystrelil a na odohral vyše 21 minút. Jeho krajan Andrej Sekera odohral vyše 13 minút a do štatistík si zapísal dva mínusové body. Brankár obhajcu titulu Tampy Andrej Vasilevskij zlikvidoval 20 striel Stars a zaznamenal druhý shutout za sebou, celkovo 23. v kariére.

VIDEO Jeho mobil sa ocitol na hracej ploche: Český útočník vysvetlil nevídanú kuriozitu a spoznal trest

Hráči Washingtonu v zostave so slovenskou dvojicou Zdeno Chára a Richard Pánik zvíťazili v sobotnom dueli NHL na ľade New Jersey 5:2. Slávili druhý triumf za sebou a vyhupli sa na čelo tabuľky Východnej divízie. V ďalšom zápase Philadelphia uspela na ľade Buffala 3:0 aj vďaka brankárovi Brianovi Elliottovi, ktorý zlikvidoval všetkých 23 striel domácich a udržal si čisté konto.

Slovenská extraliga opäť lákala, Košice voľbou číslo jeden

Líder ligy z Toronta zvíťazil na ľade Edmontonu 4:0 a zastavil Oilers sériu piatich víťazných duelov. Brankár Maple Leafs Jack Campbell zaknihoval 30 úspešných zákrokov a získal tretí shutout v kariére.

Buffalo - Philadelphia 0:3

Ottawa - Calgary 3:6

New Jersey - Washington 2:5

Nashville - Columbus 2:1

Edmonton - Toronto 0:4

Florida - Carolina 3:4sn

NY Islanders - Pittsburgh 3:4pp

Tampa Bay - Dallas 5:0