Chicago zabralo a získalo dôležitý mečbal, Jazdci sa vrátili do hry + VIDEO!

Hokejisti Chicaga sú v sérii proti Minnesote už iba krok od postupu do finále Západnej konferencie.

Hokejistov Chicaga delí už iba jedno víťazstvo od postupu do finále Západnej konferencie zámorskej NHL. Obhajcovia Stanleyho pohára zdolali v noci na pondelok Minnesotu 2:1 a v sérii vedú 3:2. Slovenský krídelník Marián Hossa asistoval pri víťaznom góle Blackwaks, ktorý strelil v 45. minúte Jonathan Toews a zaznamenal plusový bod. Michal Handzuš si pripísal na konto mínusku. New York Rangers si na Východe poradili s Pittsburghom 3:1 a vyrovnali stav série na 3:3.

Chicago prehrávalo po presnom zásahu Erika Haulu, no v druhej tretine vyrovnal pri presilovke Bryan Bickell a kapitán Toews po akcii Hossu s Patrickom Sharpom posunul "jastrabov" bližšie ku konferenčnému finále. Hossa by bol rád, keby o postupe rozhodli už v noci z utorka na stredu v Xcel Energy Center. "Chceme ukončiť sériu na ľade Minnesoty, no všetci dobre vieme, aké je ťažké hrať proti Wild na ich domácom ľade. Ak chceme uspieť, musíme podať lepší výkon, ako v posledných troch dueloch," povedal slovenský útočník pre zámorské médiá.

2. kolo play off NHL:

Východná konferencia:

NY RANGERS - PITTSBURGH 3:1 (2:1, 1:0, 0:0)

Góly: 4. St. Louis (Stepan, Stratman), 17. Sutter (Niskanen, Maatta). 36. Brassard (Pouliot, Klein) - 6. Hagelin

Brankári: Lundqvist - Felury, strely na bránku: 29:36

Diváci: 18.006

/stav série: 3:3/

Západná konferencia:

CHICAGO - MINNESOTA 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)

Góly: 30. Bickell (Kane, Sharp), 45. Toews (HOSSA, Sharp) - 17. Haula (Spurgeon)

Brankári: Crawford - Bryzgalov, strely na bránku: 28:26

Diváci: 22.016