Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Najlepší strelec SR 18 sa vložil aj do pozície kajúcnika: Verím, že z nás vyrastú poriadni hokejisti!

PIEŠŤANY - Dlho čakali, kým sa môžu vrátiť, ale ukázalo sa, že to stálo za to.
Repčík si zahral na olympiáde vo Švajčiarsku.
Repčík si zahral na olympiáde vo Švajčiarsku. Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Mladí reprezentanti z projektu SR 18 napriek dlhému obdobiu bez tréningov či hokejových zápasov majú na svojom štíte prvého silného súpera. V pondelok nastúpili v Spišskej Novej Vsi, ktorú mali na lopate celý zápas. Spišiaci stiahli náskok húževnatého protivníka z 1:4 na 4:4, ale predsa len väčšia radosť po nájazdoch zavládla v tábore mladíkov.

Prečítajte si aj

MetaTitle: SR Hokej TEL 7.kolo dohrávka Trenčín Nitra TNX.Dukla Trenčín pokračuje v zbrojení kádra: Zo Znojma prichádza Kanaďan

"Duel sme rozbehli výborne a mali sme ho dlho pod kontrolou. Celý čas som na to myslel, že sa postaráme o skvelý výsledok. Previnil som sa však faulom a pykali sme za moje zlyhanie. Určite sme mali na to, aby sme uspeli v riadnom hracom čase," uviedol najlepší strelec reprezentačnej osemnástky Peter Repčík, ktorý vsietil východniarom hetrik, no nestačilo to stopercentné víťazstvo.

Prečítajte si aj

MetaTitle: SR Hokej TEL 7.kolo dohrávka Trenčín Nitra TNX.Marek Slovák chválil posily, ľutoval chyby, ktoré stoja Nitru aj napriek dobrým výkonom body

16-ročný útočník sa v úvode roka 2020 predstavil na Zimnej olympiáde mládeže vo švajčiarskom Lausanne. Z podujatia si doniesol domov dve medaily - striebornú aj bronzovú. Výprava slovenských reprezentantov ostala na východe iba sa presunula zo Spiša na Zemplín. V nezvyčajnom čase 13:30 na ňu v utorok čakalo Humenné. "Sme mladí chalani, takže nesmieme sa vyhovárať na nabitejší program. Sily sa vždy nájdu. V Humennom sme to nezvládli tímovo," vyjadril sa k prehre 3:2 pod Vihorlatom Repčík.

Prečítajte si aj

MetaTitle: SR Hokej TEL 11.kolo Slovan B.Bystrica BAX.Javorčíka po odchode z Banskej Bystrice mrzí jediná vec

V národnom drese zatiaľ odohral sedem stretnutí. "Podmienky v našom projekte sú na veľmi vysokej úrovni. Stále na sebe pracujeme a chceme sa zlepšovať. Avšak podľa mňa nie je správne porovnávať sa s prvou ligou, v ktorej hrajú vyzretí muži. Verím, že z nás vyrastú poriadni hokejisti!," vyhlásil Repčík. Slovenskí mládežnícki reprezentanti postupne dobiehajú vymeškaný program. V pravidelnejších intervaloch navštevujú štadióny každého prvoligového klubu. Najbližší víkend si už zahrajú doma v Piešťanoch, avšak narazia na najsilnejší káder ligy - Vlci Žilina. Ligový suverén im už uštedril lekciu začiatkom decembra 9:2.

Prečítajte si aj

René Fasel by mohol zaujať jednu z funkcií v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL).Prezident IIHF aj generálny sekretár majú koronavírus, zrušili stretnutie s Lukašenkom

"Pevne verím, že sme ešte nepovedali posledné slovo a tieto zápasy budú pre nás povzbudením. Nesmieme povoliť z nastaveného systému. Potom to bude ešte lepšie," dodal na záver debaty Peter Repčík.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: hokejovysvet.sk/Ivan Harčár

Diskusia

Podobné články