Boston s prehrou v poslednej sekunde, Anaheim rozdrtil Buffalo

Hokejisti Colorada Avalanche zvíťazili v pondelňajšom zápase zámorskej NHL na ľade Bostonu Bruins. Anaheim Ducks sa stretol s ľahkým súperom a domov sa vracali s očakávanou výhrou.

Hokejisti Colorada Avalanche zvíťazili v pondelňajšom zápase zámorskej NHL na ľade Bostonu Bruins tesne 2:1. O triumfe "lavín" rozhodol sekundu pred koncom, v čase 59:59 min tridsaťsedemročný veterán Daniel Briere. Colorado tak zaznamenalo prvú výhru v sezóne, Boston tretiu prehru v rade.

Kapitán domácich Zdeno Chára strávil na ľade 22:43 min a do štatistík si pripísal dve trestné minúty a tri strely.

Kúsok od Bostonu sa v Buffale odohral v zámorí druhý poobedňajší zápas medzi Buffalom a Anaheimom. Hosťujúci klub nemal dostatok síl na porazenie silného súpera zo Západu.

V jednostrannom zápase sa objavil Andrej Meszároš, ktorý si štatistiku zhoršil o jeden mínusový bod, 2 trestnými minútami, pripísal si jednu strelu a celkovo na ľade strávil 22:10 min

Sumár:

BOSTON - COLORADO 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)

Góly: Eriksson (Soderberg, Smith), McGinn (Barrie, Duchene), Briere (Hejda, MacKinnon)

ANAHEIM - BUFFALO 1:2 (1:0, 1:0, 3:1)

Góly: Perry (Maroon, Vatanen), Karlsson (Lindholm, Silfverberg), Beleskey (Lovejoy, Getzlaf), Karlsson (Fowler, Silfverberg), Ennis (Moulson, Stafford), Kesler (bez asistencie)