Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Obnoví sa po 23 rokoch spojenie Zdeno Chára a NY Islanders?

NEW YORK - Slovenský obranca Zdeno Chára sa možno vráti na miesto, kde odštartoval svoju bohatú kariéru v zámorí.
Bobby Orr sa na fotke nachádza v stoji v žltom drese Bostonu Bruins.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Odchovanec Dukly Trenčín bol v roku 1996 draftovaný klubom NY Islanders. O rok neskôr si už pripísal prvú sezónu v zámorskej profilige v jeho drese. V New Yorku zotrval do roku 2001 a následne bol vymenený do Ottawy Senators. V roku 2006 podpísal zmluvu s Bostonom Bruins, kde sa vyprofiloval na veľkú osobnosť, nosil kapitánske céčko na hrudi, vyhral s ním pred deviatimi rokmi Stanley Cup, no momentálne je bez zmluvy.

Prečítajte si aj

Do Michaloviec prichádzajú posily pred prvým zrazom.Miroslav Chudý: Viem, čo sa deje, keď sa tímu nedarí. Pokiaľ som tu, budem sa biť za Michalovce

„Pri súčasnom hráčskom trhu ovplyvnenom pandémiou a 43 rokoch trenčiansky rodák nebude požadovať drahý kontrakt. Islanders by si ho mohli dovoliť a bol by to poetický koniec kariéry na mieste, kde ju v rámci NHL začínal,” vysvetľuje Murphy, z Boston Hockey Now možný návrat Cháru do NY Islanders, kde aj o neho prejavili záujem. Opačný názor zastáva iný zámorský odborník Anderson.

Prečítajte si aj

MetaTitle: SR Michalovce šport hokej TEL 13. kolo B. Bystrica KEX.VIDEO Obranca Drew strelil štyri góly, prepisoval históriu, no aj tak duel skončil v mínuse

„Prečo by sa chcel Chára vracať do New Yorku? Podľa všetkého chce zostať v Bostone. Jeho agent Matt Keator povedal Murphymu, že Chára jednoducho čaká na to, ako sa sformuje ročník 2020/2021, a preto sa neponáhľa s podpisom zmluvy s Bostonom. Kým Islanders majú málo miesta v rozpočte, s ktorým by mohli pracovať, Bruins majú k dispozícii 6,657 mil. USD a už iba Jaka DeBruska čakajúceho na zmluvu. Môžu si upísať oboch a stále im nejaké peniaze zostanú,” uviedol Anderson.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: slovaknhl.sk

Diskusia

Podobné články