Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Mikuš s otrasom mozgu a zlomeným nos

Slovenský hokejový obranca Peter Mikuš v službách českého extraligového klubu Mountfield Hradec Králové utrpel v piatok na ľade Slavie Praha nepríjemné zranenie.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

V 15. minúte prvej tretiny ho zrazil útočník domácich Tomáš Micka, čím spôsobil Slovákovi otras mozgu a zlomil mu nos. Mikuš po strete veľmi krvácal a hráči aj fanúšikovia zažili desivé chvíle.

V prvom momente sa zdalo, že išlo o bežný stret, ale keď sa Mikuš z ľade nedvíhal, ukázalo sa, že ide o vážnejšiu situáciu. Z Mikušovej hlavy sa doslova valila krv a jeho spoluhráči v panike kričali na domácu striedačku, aby rýchlo pribehol na pomoc doktor. Napokon museli prísť aj zdravotníci a 29-ročný hokejista opustil ľad na nosidlách. Ako sa neskôr ukázalo, nešlo o vážne zranenia, aj keď podľa trénera Petra Draisatla má Mikuš zlomený nos a otras mozgu.

"Peter mal tržnú ranu na čele, z ktorej sa mu liala krv. Asi bol aj v bezvedomí, pretože sa mu podlamovali nohy, keď sa pokúšal vstať. Ani sa nedivím, pretože z neho za chvíľu vytieklo naozaj veľa krvi,“ povedal pre idnes.cz brankár Mounfieldu Pavel Kantor. Situácia sa stala v obrannom pásme hostí, Mikuš odohral puk a v tom do neho v plnej rýchlosti napálil Micka. Ten tvrdí, že nešlo o úmysel, ale za svoj zákrok dostal trest v hre a tak ho čaká automatický dištanc a disciplinárne konanie. "Najskôr chcem povedať, že som Petra nechcel zraniť. Mrzí ma, ako to dopadlo. Myslím, že sme išli proti sebe, on odohral puk a ja som do neho vletel. Išiel som do súboja ramenom, nebolo to nič zákerné. Nohy som mal na zemi, nevyskočil som a ani nezdvihol ruky. Bohužiaľ to dopadlo, ako to dopadlo," opísal situáciu Micka.

Tréner hostí sa k incidentu nechcel veľmi vyjadrovať, pretože ho nevidel, ale napriek tomu vyhlásil, že mu v extralige chýba od hráčov väčší rešpekt a úcta k súperom. "Som v extralige tri roky a hnevá ma, koľko je tu špinavých hitov a zákrokov kolenom. Málokto je schopný sa postaviť k tvrdej hre, všetci sú po.... Tým sa nevyjadrujem k tomuto zákroku, ale všeobecne sa v Česku na niektoré veci nedá pozerať. Je to naozaj hrozné," povedal nemecký tréner.

Mikuša hneď zo štadióna odviezli do nemocnice, kde strávil noc. Micka si na neho hneď po zápase zisťoval kontakt a chystal sa mu v sobotu zavolať, aby sa mu ospravedlnil a zistil, ako na tom je. "Nie som zákerný hráč," opakoval. Brankár Kantor priznal, že mu z pohľadu na zraneného spoluhráča bolo zle. "Úplne som sa roztriasol a radšej som sa otočil do publika. Keď ho potom viezli na nosidlách, tak som k nemu prišiel a poprial mu, nech to dobre dopadne. V tých chvíľach už odpovedal, tak som si oddýchol."

V krátkom čase skončil v kaluži krvi druhý slovenský obranca Hradca Králové. Minulú nedeľu inkasoval v Třinci puk do tváre 32-ročný Peter Frühauf, ktorého museli okamžite transportovať do nemocnice a takisto skončil s otrasom mozgu.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články