Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Čada novým trénerom Liberca

Novým trénerom hokejistov Bílí Tigři Liberec sa stal Rostislav Čada.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Bývalý hlavný kormidelník slovenského účastníka KHL Slovana Bratislava vystriedal na striedačke českého klubu Pavla Hyneka. Ten taktiež v minulosti trénoval "belasých", no ešte v extraligovej sezóne 2010/2011.

Hynek viedol "bielych tigrov" aj v uplynulých dvoch ročníkoch, v tom prebiehajúcom však už nie podľa predstáv vedenia klubu. Po desiatich stretnutiach patrí Libercu v tabuľke 10. miesto s 11 bodmi. Oživením tak má byť príchod Rostislava Čadu, ktorý sa do českej extraligy vracia po takmer ôsmich rokoch. V KHL viedol okrem Slovana ešte aj Avangard Omsk, predtým pôsobil na striedačkách Ambri Piotta, Komety Brno či Plzňa. V Liberci bude trénovať aj štvoricu slovenských hokejistov - brankára Jána Lašáka a útočné trio Martin Bartek, Martin Bakoš a Tomáš Bulík.

V bratislavskom Slovane skončil Čada 19. septembra po tom, čo požiadal o uvoľnenie z funkcie. Na striedačke "belasých" stál v 118 stretnutiach KHL, z toho až v 112 v základnej časti. Štyri duely absolvoval s tímom v rámci štvrťfinále play off Západnej konferencie pri prvej sezóne Slovana v KHL, no s Dinamom Moskva klub vypadol v najkratšom možnom čase 0:4 na zápasy. V dvoch stretnutiach viedol mužstvo aj vo vlaňajšom Pohári nádeje, kde však Slovan v dvojzápase 1. kola nestačil na neskoršieho finalistu súťaže "útechy" Dinamo Minsk.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články