Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

TOP 15 hráčov z najvyššej slovenskej súťaže, ktorí ešte nemajú klub pre novú sezónu

BRATISLAVA - Medzi voľnými hráčmi je ešte množstvo zaujímavých mien. Medzi nimi aj hokejisti, ktorí predošlý ročník odohrali za kluby najvyššej slovenskej súťaže. Vybrali sme pätnásť najzaujímavejších mien.
Juraj Majdan na tréningu Košíc.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Ján Brejčák

Po fínskom titule s HPK zvolil pred rokom zotrvanie na Slovensku a druhýkrát obliekol dres HC ´05 Banská Bystrica. Podával solídne výkony a v defenzíve bol istotou tímu Dana Cemana. Hokejista so skúsenosťami z Česka, Švédska či Švajčiarska by bol skvelým článkom pre každý zo slovenských klubov pomýšľajúcich na titul. Niekoľko dní už trénuje s "Baranmi", ale zmluvu nemá.

Juraj Majdan

19 bodov v 35 stretnutiach určite nenaplnilo očakávania Košíc ani samotného útočníka. Majdan síce za sebou nemá najvydarenejšiu sezónu, ale určite má stále prívlastok produktívneho útočníka, čo potvrdil napríklad v sezóne 2015/16, kedy vyhral bodovanie najvyššej slovenskej súťaže. Produktívny bol aj vo Zvolene či Nitre.

Prečítajte si aj

Peter Oremus Bratilsva.Do Zvolena prichádzal ako veľká hviezda, pred štartom ligy ale hviezdny legionár v HKM skončil

Branislav Fábry

Aj ďalší ročník mal stráviť v Nových Zámkoch, prekvapivo ale na začiatku septembra v tíme skončil: "V tíme je široký káder a ja som vedeniu a trénerom nezapadal do súčasnej koncepcie," vyjadril sa pred pár dňami. 35-ročný Bratislavčan bol súčasťou novozámockého hokeja od ročníka 2015/16. Fábry v ostatnom ročníku odohral v drese s býkom na hrudi 55 zápasov, v ktorých strelil 2 góly a pridal 9 asistencií.

Kyle Beach

30-ročný Kanaďan získal 27 bodov v 47 zápasov za DVTK Jegesmedvék Miškolc, očakával sa od neho ale väčší prínos. Pridal až 104 trestných minút. jeho dlhoročné skúsenosti z WHL, AHL, SHL, EBEL ligy či druhej DEL-ky už v najvyššej slovenskej súťaži nebude ukazovať.

Joe Basaraba

Kanadský útočník vo svojej druhej európskej skúsenosti vôbec nesklamal. Slovan ho získal z Idaha Steelheads v ECHL, kde za 21 stretnutí bodoval iba osemkrát, no pôsobenie v hlavnom meste Slovenska mu sadlo, keď že sedemnásť zápasov nazbieral až 18 bodov (9+9). Počas kariéry si zahral aj AHL a vyhral NCAA.

Mitch Versteeg

Dlhoročná stálica Nitry odohrala pod Zoborom posledné štyri roky. Sezóna 2019/20 bola pre neho bodovo najlepšia, aj keď sa skončila predčasne, Versteeg v nej nazbieral 22 bodov (5+17) a zahral si aj s bratom Krisom. S manželkou a synom si Nitru zamilovali, lenže situácia ohľadom koronavírusu jeho budúcnosť zamotala.

Rastislav Špirko

Skúsený útočník v minulej sezóne nastupoval za HKM Zvolen, po 45 stretnutiach z klubu odišiel a z niekoľkých ponúk si vybral Duklu Trenčín, kde v dvanástich zápasoch získal deväť bodov. V tíme spod hradu Matúša Čáka ale nepokračuje a hľadá si nové pôsobisko.

Brian Ihnačák

Po januárovom príchode do Banskej Bystrice sa rýchlo zaradil medzi opory tímu. Stihol odohrať 12 zápasov, strelil päť gólov a na sedem asistoval. Jeho zotrvanie pod Urpínom je však prakticky vylúčené. Rodák z Toronta a reprezentant Talianska, ktorého otcom je slovenská legenda Peter Ihnačák možno znova bude čakať na nový klub dlho.

Prečítajte si aj

Ďatelinka Welsh Lamper Banska Bystrica.VIDEO Posily zo zámoria sa chcú aj vďaka pôsobeniu v Banskej Bystrici dostať do NHL

Richard a Róbert Hunovci

Dvaja bratia z trojice Hunovcov prišli do materského klubu v roku 2016. Po jednej sezóne odišli na jeden rok opäť do kazašského Pavlodaru, kde v minulosti získali tri majstrovské tituly. Od sezóny 2018/19 sa znova stali súčasťou Liptovského Mikuláša. Zatiaľ čo ich brat Rudolf už dávno podpísal novú zmluvu, Róbert a Richard museli prejsť skúškou. Konečný verdikt, že s nimi Liptáci nepočítajú, bol o to prekvapujúcejší, že ide o veľmi skúsených hokejistov, avšak dôvodom bolo, že na bratskú dvojicu nie sú financie.

Patrick McNally

Američan s univerzitným titulom z Harvardu začal ročník v MAC Budapešť, kde podával veľmi dobré výkony. Za 44 stretnutí nazbieral 32 bodov a pred uzávierkou prestupov po ňom siahla Nitra. Stihol odohrať jedenásť duelov s piatimi bodmi. Jeho produktivita by mohla byť zaujímavá pre množstvo tímov.

Willie Corrin

Druhý najproduktívnejší obranca súťaže nezostal v HKM Zvolen a nové pôsobisko stále nemá. Autor 47 bodov (9+38) v 53 stretnutiach nazbieral aj 136 trestných minút a pridal 17 plusových bodov v štatistike +/-, čiže z pohľadu čísel má za sebou vydarený ročník. V zadu však nebol dosť agresívny, išlo cez neho veľa inkasovaných gólov.

Juraj Mikúš

Skúsený center sa prvýkrát od roku 2009 vrátil do najvyššej slovenskej súťaže. Vybral si HKM Zvolen a do tímu rýchlo zapadol, navyše sa mu podarilo zaznamenať desať bodov. V lete prejavil záujem vrátiť sa do českej Extraligy, kde bol počas kariéry súčasťou Litvínova aj Olomouca. Strieborný medailista z MS 2012 ale na skúške v Třinci neuspel.

Prečítajte si aj

Snímke Joona Erving z Popradu (vpravo) a Joona Jääskeläinen z Banskej Bystrice v zápase 1. kola hokejovej Tipsport Ligy.Erving prezradil, prečo sa rozhodol zotrvať v Poprade

Chris Langkow

31-ročný kanadský center bol oporou MAC Budapešť. V ročníku 2018/19 získal 49 bodov, až desať v 8 dueloch play-off. Predošlá sezóna mu priniesla v 40 stretnutiach rovnaký počet bodov za 23 gólov a 17 asistencií. Jeho čísla zaujali Litvínov, kde sa porúčal pred uzávierkou prestupov. Stihol nastúpiť iba raz. Pri debute bol škaredo faulovaný a snahu vrátiť sa do hry zmaril koronavírus.

Marcel Melicherčík

Až na začiatku januára 2020 podpísal zmluvu s Banskou Bystricou. Na klub teda čakal takmer rok, keďže od záveru sezóny 2018/19 nikde nepôsobil. Skúsený gólman navyše prijal rolu dvojky za Tylerom Beskorowanym, potom prišiel koronavírus. Že by 33-ročný Popradčan čakal aj tentoraz?

Zdieľajte:
Zdroj informácií: hokejovysvet.sk

Diskusia

Podobné články