Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Jurčo s Tatarom budú hrať bok po boku

Funkcionári Detroitu utorkovými záverečnými úpravami v kádri potvrdili, že slovenský hokejista Tomáš Jurčo odštartuje ročník 2014/2015 v prvom tíme Red Wings.
Zdroj: tasr
Zdieľajte:

Posledné tréningy navyše naznačujú, že 21-ročný krídelník nastúpi v noci na piatok v úvodnom dueli sezóny NHL proti Bostonu v jednom útoku s krajanom Tomášom Tatarom. Na poste centra ich doplní Riley Sheahan.

Detroit v utorok uzatvoril 23-člennú otváraciu súpisku. Hoci tréner "červených krídel" Mike Babcock chcel mať Jurča v prvom tíme, dlho nebolo jasné, či mu to situácia v mužstve pre pretlak útočníkov umožní. Nakoniec však na farmu putovali iba brankár Petr Mrázek a obranca Xavier Ouellet. Posledné miesto klub uvoľnil umiestnením Pavla Dacjuka na listinu zranených hráčov.

Jurčo s Tatarom by mali podľa Detroit News nastúpiť spoločne v druhom, resp. treťom útoku. Prvú elitnú lajnu Red Wings vytvoria Johan Franzén, Henrik Zetterberg a Justin Abdelkader, v ďalšom útoku sa predstaví Gustav Nyquist, český nováčik Andrej Nestrašil a Darren Helm a štvrtú útočnú formáciu vytvoria Drew Miller, Joakim Andersson a Luke Glendening.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články