Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

APHK a ZOK 1.ligy apeluje na vládu SR: Stopka prísnym opatreniam nestačí, v Česku sú bohatšie kluby a majú podporu štátu

BRATISLAVA - Asociácia profesionálnych hokejových klubov (APHK) i Združenie oddielov klubov 1. ligy (ZOK) prijali nezavedenie prísnych opatrení, ktoré mali vstúpiť do platnosti 1. októbra.
Tlačová konferencia APHK.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Slovenský šport vystrašila piatková správa, keď sa malo pristúpiť k výraznému obmedzeniu počtu divákov v hľadiskách. Návrh obsahoval v exteriéroch počet na 200 ľudí s povinnosťou nosenia rúška a interiérové podujatia mali byť obmedzené na 100 ľudí. Tzv. červené a oranžové okresy mali mať návštevnosť 100, respektíve 50 ľudí. Konzílium odborníkov prehodnotilo situáciu a ponechalo aktuálne opatrenia. To znamená, že v interiéri môže byť prítomných 500 osôb a v exteriéri 1000 osôb. APHK spoločne so ZOK 1.ligy napriek tomu urobili vyhlásenie s ďalším apelom na štát.

Prečítajte si aj

Striedačka Spišskej Novej Vsi.V Poprade nedostal dôveru, Spišská Nová Ves mu vrátila chuť

„Vítame rozhodnutie Ústredného krízového štábu SR, ktorý neschválil návrh priam likvidačných obmedzení pre slovenský šport i hokej. Bez ďalšej štátnej kompenzácie je však štart TIPOS EXTRALIGY i Slovenskej hokejovej ligy naďalej ohrozený, keďže kluby sú závislé aj od príjmov zo vstupného. Rozhodnutie Ústredného krízového štábu SR preto vnímame ako prvý krok na ceste predísť likvidácii slovenského profesionálneho športu.

Prečítajte si aj

Findura zavesil kariéru na klinec.VIDEO 35-ročný služobne najstarší hráč Spišskej Novej Vsi končí: Extraligové časy nikdy nezažil

Veríme, že ho vláda nenechá padnúť na dno a profesionálny športu tu bude naďalej. Očakávame ďalšie ústretové kroky k športovým klubom. Aktuálne opatrenia na zabránenie šírenia koronavírusu s povolenou kapacitou maximálne 500 divákov na zimných štadiónoch naďalej výrazne ovplyvňujú činnosť športových klubov, ktoré prichádzajú o veľkú časť svojich príjmov. Kluby sú totiž závislé vo veľkej miere aj od vstupného od divákov, je to významná položka ich rozpočtov. Sme pripravení s kompetentnými zástupcami štátu ďalej diskutovať o kompenzáciách za znížený počet fanúšikov.

Prečítajte si aj

HK MŠK Indian Žiar nad Hronom.Do Žiaru nad Hronom aj ruský hokejista

V Česku sú kluby oveľa bohatšie, napriek tomu dostávajú kompenzácie od vlády. Máme k dispozícii exaktné dáta i návrhy na kompenzácie pre ďalšie rokovania. Veríme, že spoločne s predstaviteľmi vlády nájdeme riešenia, ktoré zabránia rozkladu profesionálneho športu i hokeja na Slovensku."

Zdieľajte:
Zdroj informácií: APHK/tlačová správa

Diskusia

Podobné články