Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Po Valíčkovi odchádza zo SZĽH aj Kohút: Odkaz Šatanovi, zmierenie s Cígerom

BRATISLAVA - Uplynulý týždeň sa na Výkonnom výbore SZĽH vzdal funkcie generálneho sekretára zväzu Miroslav Valíček. Ten sa pod vplyvom okolností a únavy rozhodol skončiť. No neostal sám. Aj bývalý prezident zväzu Martin Kohút sa rozhodol ukončiť svoje pôsobenie na zväze.
Kohut szlh shgkas.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Kohút vykonával funkciu šéfa marketingu dočasne po odchode Vladimíra Jančeka, ktorý vlani dostal výpoveď. Zároveň je ešte stále členom výkonného výboru, no ako sam priznáva, chce sa z hokeja stiahnuť úplne. V poslednej dobe sa začalo ale šepkať, že hoci zväz má prezidenta, aj tak to riadi všetko on.

"Neviem sa vyjadriť k tomu, čo sa hovorí. Podstatné sú fakty. Nepodieľam sa už na operatívnom riadení zväzu. Ten pokračuje v tom, čo som nastolil ešte ako prezident zväzu a ťaží z výsledkov. Po odchode Jančeka som jednoducho prevzal tú pozíciu, aby sa zachovala kontinuita toho, čo sme nastavili. Po revolúcii, keď som nastúpil ako nový prezident zväzu, bolo treba zväz finančne stabilizovať a predovšetkým zmeniť myslenie ľudí, čo vôbec nebolo jednoduché.

Prečítajte si aj

Logo eirhjoew rhijewor ihoew.Hokejový zväz nakúpil zbytočne predražené hokejky. Prišiel o státisíce, či takmer milión eur

No myslím, že sa nám to spoločnými silami podarilo a tak nadišiel môj čas odísť. Ja som predovšetkým biznismen a tomu sa chcem venovať. Pomohol som hokeju, a tak môžem ísť. Keby som to tak všetko chcel riadiť, ako sa hovorí, tak asi by som neodchádzal...," povedal Kohút.

Istý tlak na svoju osobu pociťuje aj Miro Šatan, ktorý to na tlačovke uplynulý týždeň aj priznal. Po odchode Kohúta a Valíčka bude ťarcha na jeho pleciach. "Myslím si, že je to správny človek na správnom mieste. Som presvedčený, že to zvládne, treba mu dôverovať. Na ňom teraz bude, aby prevzal zodpovednosť za zmenu, ktorú sme nastavili. Dôležité bude, aby dokázal zmeniť myslenie v kluboch a aby nezostal znechutený tak, že odíde," dodal Kohút.

"Tu mi to ale teraz pripadá tak, že tu nejde tak ani o to, či to Miro zvládne, ale predovšetkým ide o rozdelenie peňazí z posledných MS," zdôraznil Kohút.

A čo si myslí o premieľanom verejnom obstarávaní na hokejky? "Viete, predtým bol problém, že nie sú hokejky, teraz je zase problém, keď sú... Podľa mňa bolo obstarávanie v poriadku, veď pani Kosová sa zaručila, že ak nie, tak vyvodí osobnú zodpovednosť. Prešetruje sa to, tak počkajme na výsledok a potom kričme," uzavrel.

Prečítajte si aj

Milam Bacashiuhua Milam Bacashiuhua.Najlepšia formácia zložená z amerických hráčov, ktorí pôsobili na Slovensku

Zaujímali sme sa, či bývalému prezidentovi nebude ľúto za hokejom: "Som v prvom rade, ako som povedal, podnikateľ a chcem sa venovať svojmu biznisu, z hokeja sa chcem úplne stiahnuť. Som rád, že sa podarilo veľa vecí vybudovať a že som sa zmieril aj so Zdenom Cígerom. Viete, že naše vzťahy boli napäté, ale sadli sme si spolu, vyrozprávali si veci a máme ďalej korektné vzťahy, čo ma teší. Takže s pokojným svedomím môžem skutočne odísť," skonštatoval na záver Kohút.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: hokejovysvet.sk

Diskusia

Podobné články