Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Šikovný center z Popradu posilnil popredný klub z Česka, spolu s ním prichádza exSlovanista

LIBEREC - Slovenský hokejový reprezentant Dávid Gríger podpísal dvojročný kontrakt s českým extraligistom HC Bílí Tygři Liberec do 30. apríla 2022. Spolu s ním prišiel z HC Energie Karlove Vary aj Tomáš Rachůnek.
Gríger posilnil Liberec.
Gríger posilnil Liberec. Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Dvadsaťpäťročný Gríger je odchovanec Popradu, z ktorého zamieril v roku 2013 do Varov. V uplynulom ročníku odohral za Energiu 50 duelov a nazbieral 38 bodov (15+23). Celkovo nastúpil v českej extralige na 161 zápasov základnej časti a nazbieral 91 bodov (42+49), v 13 dueloch play off pridal šesť gólov a štyri asistencie.

Prečítajte si aj

Richard Lintner, šéf Pro-Hokeja.Uzavrie sa Tipsport liga s párnym počtom klubov? Lintner povedal, aký je plán

"Dávid je šikovný hráč s dobrými korčuliarskymi schopnosťami. Nebojí sa chodiť do priestoru, 'kde to bolí'. Je rýchly, dravý a má šikovné ruky. Verím, že využije liberecké zázemie ku svojmu ďalšiemu rozvoju," uviedol pre oficiálnu stránku klubu hlavný tréner Patrik Augusta.

Prečítajte si aj

Paulovič ostáva v Pardubiciach.Hradec ho prepustil, Pardubice podali pomocnú ruku

Spolu s Grígerom prišiel do Liberca aj dvadsaťdeväťročný Rachůnek, ktorý patril v uplynulej sezóne k lídrom Karlových Varov a v 53 dueloch nazbieral rovnaký počet bodov (26+27). V minulosti pôsobil aj v Slovane Bratislava.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články