Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Tvrdá realita, tisíce vstupeniek vo vzduchu a výzva k trpezlivosti

ZÜRICH - Prezident IIHF René Fasel už predtým zamietol návrhy o presunutí MS do Ruska či Bieloruska. Obe krajiny sa ponúkli, že zorganizujú šampionát namiesto Helvétov, ale Fasel to rezolútne zavrhol, aj z dôvodu nedostatku presných údajov o pacientoch s koronavírusom v oboch krajinách.
Fasel odovzdáva trofej Fínom.
Fasel odovzdáva trofej Fínom. Zdroj: TASR
Zdieľajte:

"Pre medzinárodnú hokejovú rodinu je to tvrdá realita, ktorú však musíme akceptovať. Koronavírus je globálny problém a vyžaduje si veľké úsilie vládnych orgánov na boj proti jeho šíreniu. IIHF musí robiť všetko, čo je v jej silách, aby tento boj podporila. Musíme dať šport bokom a podporiť vlády aj hokejovú rodinu," uviedol v stanovisku prezident IIHF René Fasel.

Prečítajte si aj

MetaHeadline: Slovensko Švajčiarsko.IIHF definitívne rozhodlo o MS 2020 vo Švajčiarsku!

"Akceptujeme rozhodnutie IIHF, no pre Organizačný výbor je to samozrejme veľké sklamanie. Pre všetkých je to výnimočná situácia a teraz musíme vyriešiť všetky zostávajúce otázky," povedal generálny sekretár organizačného výboru šampionátu Gian Gilli.

Pozrite si aj

MetaTitle: USA Hokej NHL Canadiens Sabres.VIDEO Tomáš Tatar poňal výzvu "zostaň doma" svojsky

IIHF zároveň odložila svoj výročný Kongres, ktorý sa mal konať počas šampionátu v dňoch 21. až 23. mája v Zürichu. Jej predstavitelia už predtým vylúčili presun šampionátu zo Švajčiarska do inej krajiny a momentálne sa zaoberajú možnosťou preložiť ho na rok 2021. O tejto záležitosti musí rokovať Kongres, keďže MS sú už pridelené krajinám až do roku 2025.

Prečítajte si aj

Slovenský hokejový útočník Tomáš Záborský opäť skóroval.Aj Tomáš Záborský komentoval kontroverzný titul v Tipsport lige

Tohtoročný šampionát sa mal konať vo švajčiarskych mestách Zürich a Lausanne, doteraz sa naň predalo vyše 300.000 vstupeniek. IIHF oznámi informácie o možnosti vrátenia peňazí v najbližšom čase a fanúšikov vyzvala k trpezlivosti.

Prečítajte si aj

Martin Réway s pukom na hokejke.Pokus dostať sa do NHL nevyšiel, pôjde na Úrad práce?

Na MS 2020 sa mali predstaviť aj slovenskí reprezentanti, v A-skupine v Lausanne si mali zmerať sily s Dánskom, Veľkou Britániou, Bieloruskom, Švédskom, Českom, Nemeckom a Kanadou. V B-skupine v Zürichu sa mali predstaviť Rusko, Fínsko, USA, Lotyšsko, Nórsko, Taliansko, Kazachstan a domáce Švajčiarsko.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články