Zranený Tatar odletel na Floridu, následne sa vrátil späť do Montrealu

TAMPA BAY - Erik Černák zaznamenal jednu gólovú prihrávku pri výhre Tampy Bay nad Montrealom 4:0 a dosiahol 12. bod v sezóne (5+7).
Zdroj: 34344

Jeho krajan v drese Canadiens Tomáš Tatar nehral pre zranenie v hornej časti tela. Tretie čisté konto v sezóne zaznamenal Andrej Vasilevskij, keď chytil 32 striel. "Teší ma tento shutout, pretože som nechytal dobre v posledných zápasoch," povedal ruský brankár.

VIDEO Jack Hughes môže byť najhoršou draftovou jednotkou od čias Patrika Štefana spred 20 rokov

Dva góly "bleskov" strelil obranca Victor Hedman, Nikita Kučerov mal bilanciu 1+1. Canadiens sa šanca na play off zmenšuje, na druhú voľnú kartu strácajú sedem bodov. "Dreli sme, mali sme šance, nehrali sme zle, ale nevieme dať gól," zhodnotil výkon svojich tréner Montrealu Claude Julien.

Tatar odletel s tímom na Floridu, ale potom sa vrátil do Montrealu na ďalšie vyšetrenia. Až po nich bude jasné, kedy sa vráti do akcie. Černák bol na ľade 18 minút a 17 sekúnd, okrem asistencie mal dva plusové body a na trestnej lavici si odsedel dve minúty.