VIDEO Chára predbehol legendu, v historickej tabuľke NHL opäť poskočil

SUNRISE - Brankár Jaroslav Halák vychytal víťazstvo Bostonu Bruins na ľade Floridy Panthers 2:1 po predĺžení.
Zdroj: 34545

Tridsaťštyriročný brankár zlikvidoval 32 striel súpera a mal 97,0% úspešnosť. Zaskvel sa v 2. minúte predĺženia, keď na neho išiel sám Aleksander Barkov, ale Halák ho vychytal. "Vedel som, kto to je, v brejkoch je jeden z najlepších v lige. Jednoducho som sa snažil zostať s ním, nespraviť prvý pohyb. Náš hráč ho dobre bekčekoval a nedal mu tak veľa času na blafák," povedal Halák pre nhl.com.

VIDEO Neuveriteľný zápas hviezdy NY Rangers: Strelila päť gólov vrátane víťazného

V predĺžení rozhodol o víťazstve hostí obranca Torey Krug. Pre Bruins to bol štvrtý triumf v sérii a v tabuľke Východnej konferencie majú na prvom mieste deväťbodový náskok na druhú Tampu, tá má ale zápas k dobru. Florida prehrala doma ôsmykrát za sebou.

Kapitán Bostonu Zdeno Chára nastúpil na svoj 1551. zápas základnej časti NHL a osamostatnil sa na 15. mieste historických tabuliek, keď predbehol Alexa Delvecchia. Slovenský obranca strávil na ľade 23:13 minúty a pripísal si jednu strelu.

Pridal: Matej Kubove