Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Hokej ho už neláka, nechce ani trénovať a svojimi hlasivkami zbúra arénu

KOŠICE - Hrával za rodné Košice či Prešov. Následne sa presúval do zámoria, kde hral do konca sezóny 2007/08, ale okúsil aj nadnárodnú KHL.
MetaTitle: SR Hokej TL-52. Košice Nové Zámky KEX.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Skúsený, ale už neslúžiaci útočník Ladislav Nagy po skončení kariéry navštevuje domáce stretnutia HC Košice. Nedávno dokonca hodil symbolické buly pred súbojom s Novými Zámkami medzi hokejky Dávida Skokana a Juraja Juríka. Na ľadovú plochu ho to už neťahá.

Pozrite si aj

Jacobs sa s Kukumbergom nebavil a chcel si ich súboj vybaviť päsťami.VIDEO Jacobs strhol prilbu Kukumbergovi a chcel sa biť, súboj prerušil Andrej Meszároš

„Úprimne ma to vôbec nelákalo, som rád, že som ukončil profesionálnu kariéru. Konečne sa môžem venovať mojej rodine, deťom. Môžeme si kedykoľvek kdekoľvek vyjsť, zalyžovať si s deťmi v Tatrách, pretože, keď som hral hokej, tak sa nedalo nič, stále boli zápasy a stále som bol unavený. Teraz ma už konečne nič nebolí,“ povedal pre oficiálnu stránku Košíc. Nagyovi sa splnil sen, nakoľko účinkoval v najlepšej lige sveta. Taktiež patril medzi ústredné postavy Slovenska na MS. Podarilo sa mu vybojovať zlatú i bronzovú medailu (2002 a 2003). Jedine, čo sa mu nevyšlo bolo, že s rodným klubom HC Košice nezískal slovenský titul. Napriek tomu zaznelo pozitívne hodnotenie aktívnej činnosti.

Prečítajte si aj

Carson oplácal čistý Dalhuisena na Urbáneka.VIDEO Carson poslal do nemocnice Dalhuisena, Mikula mal na rozdiel od Stantiena šťastie

„So svojou kariérou som celkovo spokojný, určite tam sú niektoré veci, ktoré by som zmenil, napríklad, keď som mal možnosť podpísať trojročný kontrakt vo Phoenixe, ktorý som nepodpísal a nakoniec som bol vymenený do Dallasu, vtedy som počúval viac môjho agenta ako seba. Taktiež som odišiel z Ameriky do Ruska, čo som nemal robiť. Človek robí chyby v normálnom aj hokejovom živote, inak bolo všetko super,“ pokračoval Nagy. 40-ročný Košičan viackrát uviedol, žeby sa chcel podieľať na zlepšení tamojších mládežníkov, no ponuku doteraz nedostal. Zároveň prezradil, čo ho neláka. „Kariéra trénera? Určite nie.“ Na záver s úsmevom adresoval zaujímavý odkaz fanúšikom oceliarov.

Prečítajte si aj

Vošvrda podal výborný výkon, ktorý okorenil o nulu na konte.VIDEO Bol fanúšikom 3300 divákov, nemusel si platiť vstupenku a ešte dostane zaplatené

„Pripravte sa poriadne na play- off, poriadne povzbudzujte, čo najhlasnejšie. Ja budem tiež chodiť na zápasy a budem hlasito povzbudzovať, aby táto hala spadla,“ dokončil dialóg Ladislav Nagy.

ANKETA: Mal by ostať Ladislav Nagy pri hokeji?

  • Áno, je veľkou osobnosťou košického i slovenského hokeja.

    93%

  • Nie, nech sa skúsi venovať inej sfére.

    7%

Zdieľajte:
Zdroj informácií: hckosice.sk

Diskusia

Podobné články