Boston vyhral bez Haláka, Pastrňák strelil 43. gól, LA poslalo skúseného obrancu do Vegas

NEW YORK - Hokejisti Bostonu s kapitánom Zdenom Chárom uspeli v zápase NHL na ľade Edmontonu 2:1 po predĺžení.
Zdroj: 33597

V 62. minúte rozhodol svojím 43. gólom v sezóne David Pastrňák, slovenský obranca odohral vyše 22 minút s plusovým bodom a troma strelami na bránku. Brankár Jaroslav Halák bol na striedačke.

Smutná rozlúčka v Liptovskom Mikuláši: Vypadli brankári, márna snaha mladíkov a hladká prehra s ambicióznym klubom

Dallas v zostave s ďalším obrancom Andrejom Sekerom zdolal na vlastnom ľade Arizonu 3:2. Sekera absolvoval na ľade viac než 15 minút a do štatistík sa nezapísal.

Chicago - New York Rangers 3:6

Dallas - Arizona 3:2

Edmonton - Boston 1:2pp

Anaheim - Florida 1:4

Colorado - New York Islanders 3:1

Vancouver - Minnesota 3:4sn

Americký hokejista Alec Martinez sa v rámci NHL presťahoval z Los Angeles do Vegas. Kings ho vymenili za dva výbery v drafte nováčikov, v druhom kole v rokoch 2020 a 2021.

VIDEO Inzultoval Dalibor Bortňák čiarového rozhodcu?

Tridsaťdvaročný obranca odohral celú doterajšiu kariéru v drese LA. Pred šiestimi rokmi sa preslávil, keď strelil v dvojnásobnom predĺžení gól, po ktorom Kings slávili zisk Stanleyho pohára. Informovala o tom agentúra AP.