Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Halák ako Curtis Joseph

Slovenský hokejový brankár Jaroslav Halák predstavil masky, v ktorých bude chytať vo svojom novom pôsobisku v zámorskej NHL New York Islanders. Na oboch sa dá nájsť logo klubu, slovenský znak ako i iniciálky jeho manželky a dcérky.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Fotografie prvej Halákovej masky zverejnili Islanders na svojom oficiálnom konte na Twitteri. Jej štruktúra je jednoduchá, na pozadí dominuje kamenná stena s bielymi tehlami a oranžovou špárou, oblasť priezoru prekrývajú pásy vo farbách "ostrovanov". Vo vrchnej časti sa na modrom pozadí nachádza veľké logo klubu a v oblasti brady číslo 41. Zadná časť masky je tvorená takisto kamennou stenou, no vo svetlejšom odtieni, dominuje na nej slovenský znak s dvojkrížom a iniciály jeho manželky Petry a dcérky Inny.

Druhá Halákova maska má odlišný dizajn. Jej pozadie je biele, v okolí oranžovej mriežky je oranžová škvrna a pod ňou modrá 41-ka. Na vrchnej časti sa takisto nachádza logo newyorského klubu, na zadnej v modro-bielo-oranžových pásoch slovenský znak a iniciály jeho najbližších. Halákovi vytvoril masku David Leroux z dizajnérskej dielne Diel Airbrush. Vzdal ňou hold brankárskej legende a svojmu idolovi Curtisovi Josephovi, ktorý nosil podobnú masku v drese Edmontonu.

Iniciály manželky a dcérky mal Halák aj na maske, v ktorej chytal počas krátkeho pôsobenia vo Washingtone.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články