Sekera skóroval v prvom zápase Preseason NHL

21 septembra 2014 odštartovala séria prípravných zápasov pred novou NHL sezónou, ktorá je v poradí už 98. ročníkom tejto súťaže. Hneď v prvom zápase sa predstavil aj slovenský zástupca.

Slovenský hokejista Andrej Sekera sa postaral o vôbec prvý gól v prípravných zápasoch pred začiatkom nového ročníka zámorskej NHL. Dvadsaťosemročný obranca otvoril v 13. minúte v presilovej hre skóre stretnutia medzi jeho Carolinou a Columbusom, ani jeho presný zásah však nezabránil prehre domácich "hurikánov" 3:4.

Sekera bol s 24 minútami a 39 sekundami najviac vyťažovaným hráčom Hurricanes. Prezentoval sa celkovo piatimi streleckými pokusmi a do štatistík si zapísal aj jeden plusový bod.

V noci na pondelok boli v zámorí v akcii aj ďalší dvaja Slováci. V dueli Columbus - St. Louis (4:3 pp) sa v drese domácich Blue Jackets predstavil útočník Marko Daňo, počas 15:38-minútového pobytu na ľade zaznamenal iba dve neúspešné strely a zapísal si dve mínusky. Kanadskí rivali Edmonton a Calgary odohrali v jednu noc až dva prípravné zápasy. V súboji, v ktorom Flames doma vyhrali tesne 1:0, odohral za Oilers vyše 20 minút (20:52) zadák Martin Marinčin. Jeho krajan a spoluhráč v obrane Martin Gernát šancu nedostal. V ďalšom stretnutí Buffalo bez Andreja Meszároša prehralo na ľade Washingtonu 0:1.

Počas pätnástich dní je v zámorí na programe celkovo 105 prípravných zápasov. Nový ročník NHL odštartuje 8. októbra.