VIDEO Tatar ukončil sériu brankárovi Pittsburghu, Černák sa podpísal pod triumf "bleskov"

NEW YORK - Slovenský hokejový útočník Tomáš Tatar zaznamenal gól a asistenciu pri víťazstve svojho Montrealu Canadiens na ľade Pittsburghu Penguins 4:1.
Zdroj: 33072

Dvadsaťdeväťročný krídelník odštartoval v 33. minúte svojím desiatym gólom v sezóne obrat hostí. V 58. minúte pridal asistenciu na gól Brendana Gallaghera do prázdnej bránky. V 31 dueloch prebiehajúcej sezóny nazbieral 27 bodov (10+17).

DK SZĽH rieši správanie divákov v Košiciach a Nitre: Spúšťačom spoločný menovateľ

Tatar tak ukončil rekordnú sériu brankára "tučniakov" Tristana Jarryho bez inkasovaného gólu. Ten vylepšil klubové maximum Pittsburghu na 177:15 minút, keď prekonal výkon Tomáša Vokouna z roku 2013 (173:06 min.).

VIDEO Košice riešia problém: Dohrajú hokejisti sezónu v Steel aréne?

Obranca Erik Černák sa podieľal asistenciou na výhre Tampy Bay Lightning na ľade Floridy Panthers 2:1. Dvadsaťdvaročný bek zaznamenal okrem prihrávky na druhý gól hostí aj jednu "plusku". V 26 dueloch prebiehajúcej sezóny nazbieral štyri body (2+2).