Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

TOP 5 najlepších juniorov v doterajšom priebehu tejto sezóny Tipsport ligy

BRATISLAVA - Pozreli sme sa na najlepších hráčov v juniorskom veku, teda narodených v roku 2000 alebo neskôr, počas tejto sezóny v Tipsport lige.
Jendek Slovan hrac.
Zdroj: Štefan Macsádi
Zdieľajte:

Martin Chromiak

Útočník Dukly Trenčín v tejto sezóne odohral devätnásť stretnutí, v ktorých získal päť bodov za štyri góly a jednu asistenciu. Dva body zo spomínaných piatich zaznamenal v presilovke, k tomu pridal dva plusové body a desať trestných minút. Na ľade strávil už 181 minút a 39 sekúnd, vyslal 29 striel. Má dobrú šancu dostať sa do nominácie na MSJ.

Prečítajte si aj

Na prvej tohtosezónnej akcii SR vypadlo z pôvodnej nominácie sedem hokejistov.Národný štadión nie je priorita SZĽH, hovorí Miroslav Šatan. Slovensko potrebuje tréningové centrum

Dominik Jendek

Ešte iba 18-ročný hokejista rastie do skvelého útočníka. V Slovane Bratislava dostáva počas tejto sezóny dosť priestoru. Nastúpil už v devätnástich dueloch, strelil dva góly a pridal tri asistencie. V štatistike +/- má navyše až štyri kladné body, pričom nebol ani raz vylúčený. Jendek sa postaral o trinásť striel, na ľade strávil 125 minút a 24 sekúnd. Aj on má šancu zahrať si na MSJ.

Andrej Golian

Pravidelne hrával za Detvu v Tipsport lige už počas minulej sezóny, teraz zbiera ďalšie skúsenosti. Dostáva veľmi veľa priestoru na ľade, strávil na ňom v aktuálnom ročníku už 237 minút a 46 sekúnd, čo je jednoznačne najviac medzi juniormi. Za osemnásť stretnutí stihol streliť jeden gól a pridal dve asistencie. Inkasoval však štrnásť trestných minút, pričom v osemnástich prípadoch preveril pozornosť brankárov súpera. Na MSJ v Česku by mal byť oporou našej defenzívy.

Oliver Fatul

Do Zvolena prišiel z Švédska a okamžite si našiel miesto v zostave A-tímu. Síce nastupuje s košíkom, no má slušný prehľad v hre a dobrú rozohrávku. Limituje ho jedine vek a skúsenosti, ktoré zbiera veľmi rýchlo. Momentálne patrí do národného tímu v kategórii U18. Jeho štatistiky v Tipsport lige sú vynikajúce. Len trikrát sedel na trestnej lavici a nazbieral dva plusové body. Doposiaľ si pripísal jednu asistenciu, vyslal jedenásť striel.

Jakub Kolenič

V juniorskej lige odohral za HKM Zvolen jedenásť stretnutí, pripísal si 21 bodov a raz nastúpil aj za projekt U18. V prvom tíme mužstva spod Pustého hradu absolvoval štrnásť zápasov, presadil sa dvakrát a vystrelil desaťkrát. Na ľade pritom strávil len 71 minút a trinásť sekúnd.

Prečítajte si aj

Podkonický Poyhonen zvolen.Spokojnosť s posilou z NHL je obrovská: Podkonický si nového "parťáka" nevedel vynachváliť
Zdieľajte:
Zdroj informácií: hockeyslovakia.sk

Diskusia

Podobné články