Majster vyhral v Nových Zámkoch, Uhrík šokoval Trenčín, Poprad doma porazil DVTK

NOVÉ ZÁMKY -
Zdroj: 32691

HC Mikron Nové Zámky - HC '05 iClinic Banská Bystrica 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)

Góly: 50. Jurík - 7. Lunter (Jääskelainen, Mihálik), 40. Bubela (Hrnka, Hohmann), 48. Southorn (Jääskelainen, Hohmann). Rozhodovali: Baluška, Lokšík - Vyšný, Jurčiak, vylúčení: 3:5, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 823 divákov

Nové Zámky: Kristín – Hatala, Ordzovenský, Hain, Mikuš, Šmach, Drtina, Pavúk – Pospíšil, Hruška, Jurík – Jakúbek, Fábry, Bajtek – Štumpf, Ondrušek, Rogoň – Šmída, Bečka

Banská Bystrica: Gajan – Brejčák, Ďatelinka, Mihálik, Southorn, Cardwell, Nemčík, Zubák – Bartánus, Šťastný, Gabor - Jääskelainen, Hickmott, Lunter - Hohmann, Bubela, Hrnka – Fafrák, Giertl, Kabáč

Wahl má po odchode z Banskej Bystrice nový klub, bude hrať druhú ligu

Novozámčania nastúpili do stretnutia s úradujúcim majstrom v limitovanej edícii dresov s motívom Halloweenu. Už v prvej minúte ich mohol poslať do vedenia Jakúbek ale jeho prudká strela neuspela. Na druhej strane pohrozil jedovatou strelou Giertl, ale Kristín jeho pokus lapačkou zrazil. Už od úvodných minút sa hral na juhu Slovenska rýchly hokej, útoky sa prelievali zo strany na stranu. V 7. minúte sa Bystričania ujali vedenia, keď puk po Lunterovom zakončení skončil za Kristínovým chrbtom. Vedenie hostí mohol zvýšiť Hohmann, no domáci brankár pohotovo sklapol betóny. Veľmi blízko ku gólu bol Bartánus, ale Hain v poslednej chvíli odpratal puk z bránkovej čiary.

Podobne ako prvé, aj druhé dejstvo začalo v rýchlom tempe. Oba celky sa prezentovali sympatickým útočným výkonom. Na domácej strane vyštartoval po puku Štumpf a i keď tiesnený neskóroval, svojou dravosťou vybojoval presilovú hru. Domáci sa tlačili do bystrickej brány, ale ich pokusy ostali zatiaľ bez gólovej odozvy. Udrieť mohli aj hostia, ale v skrumáži prikryl puk po Kabáčovom pokuse Kristín a Bubelovi o pár minút neskôr chýbalo pár centimetrov, aby dosiahol na puk. V 33. minúte sa vo výbornej pozícii ocitol Bubela, Kristín jeho švih vyrazil ramenom. Neuspel ani Fafrák, ktorého teč po Cardwellovej prihrávke mieril mimo bránu. Do konca druhej tretiny ostávalo 24 sekúnd, keď dostal pred bránu puk Bubela a strelou zápästím rozvlnil sieť domácej brány.

Radivojevič v zostave Dukly aj druhýkrát po sebe, debut v Tipsport lige zažije bývalý hráč NHL

V tretej tretine sa domáci snažili o zníženie, v presilovke si Jakúbek pripísal dobrý pokus, Gajan v bráne hostí bol však pozorný a rovnako ustál Hruškovo dobiedzanie. Početnú výhodu mali neskôr aj hostia a využili ju na strelenie tretieho gólu. Úspešným strelcom bol tentoraz Southorn. Vzápätí sa vo veľkej príležitosti ocitol domáci Hruška, no domácu striedačku nepotešil. Rovnako pochodil o niekoľko sekúnd neskôr, k puku sa však následne dostal Jurík a znížil na rozdiel dvoch gólov. V závere zápasu ešte mohol po Nemčíkovej prihrávke prikrášliť víťazstvo hostí Hrnka ale z prvej trafil len bočnú konštrukciu brány. 72 sekúnd pred koncom sa Zámky odhodlali k hre bez brankára, Kristín sa však po niekoľkých sekundách musel vrátiť a stihol ešte zneškodniť tutovku Šťastného.

František Kučera, asistent trénera Nových Zámkov: "Do zápasu sme išli trochu s rešpektom a prvá tretina bola z našej strany trochu ustráchaná. No po prvej tretine sme mužstvo nabádali k bojovnému výkonu, ktorý sa od druhej tretiny prejavil. Vytvorili sme si tam kopec príležitostí. Znova sa trápime v koncovke, chýba nám aj kúsok šťastia, aby sme šance premieňali. Musíme sa aj viac tlačiť pred bránu. Posledná tretina bola z oboch strán trochu opatrná. Škoda, že sme dostali gól na 0:3, následne sme dostali ešte impulz, keď sme dali na 1:3, mali sme nejaké šance. No ako vravím, niekedy príliš špekulujeme v zakončení a to je príčina, prečo dávame málo gólov. Preto sme zápas nevyhrali. Ak chceme v zápase uspieť, početnosť streľby musí byť oveľa väčšia a rovnako aj dôraz v predbránkovom priestore. Viem, že to bolí, ale hokej je o tom, že rozhoduje práve ten predbránkový priestor, odtiaľ padajú góly."

Švédsky klub obrátil pozornosť od Maioneho na fínskeho majstra sveta zo Slovenska

Dan Ceman, tréner Banskej Bystrice: "Mali sme dobrú prvú tretinu. Skutočne sme sa sústredili na začiatok zápasu, nechceli sme na začiatku zaváhať. V prvej tretine sme nezužitkovali všetky naše šance, v druhej tretine sme hrali veľmi dobre. Príliš sme mysleli na útok a súperovi sme dopriali nejaký priestor. Náš brankár dobre zachytal, okolo brány sme celkom dobre bránili. Náš tím odohral veľmi dobrý zápas a tak sme získali tri body."

MHk 32 Liptovský Mikuláš - HK Dukla Trenčín 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

Gól: 51. Uhrík, vylúčení: 5:6 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: D. Konc st., Juhász - D. Konc ml., Soltész (Maď.), 1330

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Romančík - Petran, Droppa, Nemec, Kurali, Mezovský, Roman, Smutný, Stehlík - J. Sukeľ, Tamáši, Kriška - Vybiral, Lištiak, Macík - Piatka, Uhrík, Michalík - Ri. Huna, Ró. Huna, Ru. Huna

HK Dukla Trenčín: Valent – Starosta, McCormack, Štach, Rajnoha, Kajínek, Sládok, Stacha – Valach, Mikyska, Alderson – Džugan, Sádecký, Bartovič – Radivojevič, Švec, Chromiak – Krajč, Kováčik, Ďurina – Maniaček

Turan chce získať stabilné miesto v zostave Detvy a taktiež v drese Slovenska na MSJ

Hostia decimovaní zraneniami nastúpili opäť s Brankom Radivojevičom v zostave. Práve bývalý slovenský reprezentant vo 4. minúte zachytili rozohrávku Liptovského Mikuláša, prihral Chromiakovi, ale jeho strelu zblokovali na ochrannú sieť. V prvej tretine sa útočníci príliš neblysli, najbližšie ku gólu bol McCormack, jeho pokus však skončil iba na žŕdke domácej bránky.

Liptáci sa mohli dostať do vedenia v úvode druhej tretiny, ale Romančík skvele zlikvidoval Džuganovu príležitosť, na druhej strane nepochodil ani Tamáši zoči-voči Valentovi. Ten sa zaskvel aj pri úniku Rudolfa Hunu v 29. minúte.

Tretiu tretinu začali domáci v oslabení, ale vďaka dobrému napádaniu nepustili súpera do príležitosti. V 42. minúte sa opäť predviedol Romančík proti Kajínekovi a zlikvidoval aj šancu voľného Mikysku. Diváci sa napokon dočkali gólu. V 51. minúte využil zaváhanie hostí Uhrík, ktorý sa v oslabení dostal do úniku a aj so šťastím rozhodol o víťazstve Liptákov.

HK Poprad - DVTK Jégesmedvék Miškovec 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)

Góly: 7. Mlynarovič (Fabian, Bjalončík), 59. Paukovček (Handlovský, Kozák) - 30. Beauviller (Láda, St. Pierre). Rozhodovali: Stano, Novák – Bogdaň, Jobbágy, vylúčení: 2:4, presilovky a oslabenia: 0:0, 1782 divákov

Poprad: Vošvrda – Kozák, Brejčák, Erving, Ulrych, Fabian, Ťavoda, Magovac – Handlovský, Paukovček, Vandas – Takáč, Zagrapan, Leclerc – Mlynarovič, Bjalončík, P. Svitana – Kundrik, Matej Paločko, R. Svitana – Nespala

Miškovec: Rajna – Ross, Vojtkó, Láda, Vandane, Szirányi, Goz, D. Kiss – Harrison, Vas, Részegh – Rodman, St. Pierre, Beauvillier – Miskolczi, Galanisz, Magosi – Farkas, Lovei, P. Kiss

Na "dušičkový" zápas Popradu proti maďarskému Miškovcu sa do zostavy domácich vrátil po zranení Patrik Svitana. Úvod patril "kamzíkom", ktorý na bránu hosťujúceho Rajnu spustili poriadnu kanonádu. Tlaku Popradu napomohla presilová hra. V nej až trikrát po sebe nebezpečne od modrej pálil Kozák. Domáci sa gólu dočkali v 7. minúte. Rajna pred seba vyrazil strelu Fabiana, ktorú do siete "teplomerom" poslal pohotový Mlynarovič. Poprad sa i naďalej tlačil do zakončenia. Na 2:0 mohol v úniku zvýšiť Leclerc, ktorého ale hosťujúci brankár vychytal. Hostia hrozili iba sporadicky. Veľkú šancu zahodil Beauviller po prihrávke Rodmana.

Tempo hry v druhej tretine upadlo. Hra bola plná nepresností a zakázaných uvoľnení. Hostia však napriek tomu udreli v 30. minúte. St. Pierre vyhral buly v útočnom pásme a Ládovu strelu tečoval medzi kruhmi agilný Beauviller - 1:1. V závere mohol vrátiť vedenie na domáce hokejky Vandas. Kundrikovu šikovnú prihrávku spoza bránky ale usmernil len do pripraveného Rajnu.

Vandas mal na hokejke tutovku aj na začiatku tretieho dejstva. Rajna chytal famózne. Vzápätí v ideálnej palebnej pozícii netrafil Mlynarovič. Hostia boli v útoku prakticky neviditeľní. Popradčania pritom hosťujúcu bránku zasypali spŕškou striel. Domáci skúšali zlomiť súpera v presilovej hre. Oddychový čas trénera Petra Mikulu ale napadol na úrodnú pôdu. Rozuzlenie priniesla až 59. minúta. Handlovský udržal útočné pásmo, puk preskákal až k voľnému Paukovčekovi, ktorý ho golfovým úderom upratal pod hornú žrď - 2:1.