Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

VIDEO Dlhoročný hráč Slovana či Skalice a trojnásobný majster Kazachstanu ukončil bohatú kariéru

BRATISLAVA - Skúsený útočník Martin Hujsa ukončil hráčsku kariéru, počas ktorej vyhral trikrát kazašský a dvakrát slovenský titul.
Martin Hujsa Slovan.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

39-ročný útočník strávil osem sezón v Slovane Bratislava, ako odchovanec Skalice však nastupoval šesť rokov v najvyššej súťaži aj za tento tím. V ňom aj skončil, keďže tam odohral uplynulé dve sezóny. Hujsa má na konte niekoľko štartov aj za Nové Zámky. Celkovo v Tipsport lige a predtým v Extralige odohral 627 zápasov (301+329). Dvakrát získal titul.

Prečítajte si aj

Dominik Rehak Dominik Rehak.VIDEO Bronzový slovenský reprezentant z MSJ 2015 chce reštartovať kariéru: Kde inde, ak nie doma?

Ako legionárov nastupoval v Česku za Litvínov, vo Francúzsku za Brest aj Nice a s kazašským Irtišom Pavlodar sa trikrát tešil zo zisku tamojšieho titulu. Slovensko reprezentoval len na MSJ, kedy získal bronz. Štarty v seniorskom národnom tíme nezaknihoval.

Hujsa mal sezónu 2019/20 odohrať za francúzsky Caen, lenže počas prípravného stretnutia proti Rouenu si vážne poranil krížové väzy, čoho následkom je takmer ročná pauza. Skúsený hokejista sa aj kvôli veku rozhodol nakoniec ukončiť kariéru.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: facebook.com

Diskusia

Podobné články