Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

VIDEO Tréner Mníchova adresoval po prehre v Banskej Bystrici domácemu tímu krásne slová

BANSKÁ BYSTRICA - Hokejisti HC ´05 iClinic Banská Bystrica vyhrala na domácom ľade proti trojnásobnému nemeckému majstrovi z rokov 2016 až 2018 a minulosezónnemu finalistovi Red Bull Mníchov 3:2 po samostatných nájazdov.
MetaHeadline: HC'05 iClinic Banská Bystrica - EHC Red Bull Mníchov.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Diváci pod Urpínom videli vyrovnaný hokej, ktorý rozhodol až v samostatných nájazdoch Marek Bartánus. Na pozápasovej tlačovej konferencii vyslovil slová chvály pre Banskobystričanov kouč nemeckého Mníchova, ktorým je od roku 2014 skúsený 63-ročný odborník Don Jackson.

Prečítajte si aj

Patrik Lamper, Andrej Šťastný, David Šoltés (Banská Bystrica) a Marek Slovák (Nitra).Slovákovi tlieskal celý banskobystrický štadión, sociálne siete nečíta: Keby som to robil, tak už nehrám hokej

Američan má na konte neuveriteľných deväť majstrovských titulov v Nemecku. Šesť získal pri kormidle Berlína, tri v pozícii lodivoda Mníchova. Počas kariéry pôsobil ako asistent trénera v Pittsburghu Penguins, Chicagu Blackhawks aj Ottawe Senators. Počas hráčskej kariéry si zahral v NHL desať sezón.

"Rozhodne sme videli inú Banskú Bystricu ako v predchádzajúcom zápase. Hrala lepšie, aktívnejšie, na domácom ľade bola nebezpečnejšia. Dala rýchly gól, vypracovala si šance. Bol to vcelku vyrovnaný zápas. Ja som rád, že sme odohrali tento duel na Slovensku proti trojnásobnému majstrovi, že sme si mohli zmerať sily s klubom s bohatou históriou, chcem vysloviť súperovi rešpekt," povedal Don Jackson po prehre s Banskou Bystricou.

Prečítajte si aj

Banskíá Bystráca Banská Bystrica.VIDEO Banská Bystrica po skvelom výkone porazili finalistu Ligy majstrov
Zdieľajte:
Zdroj informácií: hokejovýsvet.sk

Diskusia

Podobné články