Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

VIDEO Hrívik si našiel nový klub, pôsobiť bude na severe Európy

LEKSAND - Slovenský hokejový útočník Marek Hrivík bude pôsobiť v najvyššej švédskej súťaži. Na zmluve pre sezónu 2019/2020 sa dohodol s klubom Leksands IF. Ten informoval o angažovaní 27-ročného útočníka na oficiálnej stránke.
Na snímke zľava kanadský obranca Éric Gélinas (Slovan) a slovenský krídelník Marek Hrivík (Podoľsk).
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Rodák z Čadce sa pred sezónou 2018/2019 vrátil do Európy po 9-ročnom pôsobení v zámorských súťažiach. Upísal sa klubu Víťaz Podoľsk, no nádejne rozbehnutú sezónu mu pokazili zdravotné problémy. Pre ne odohral iba 25 zápasov, v ktorých získal 15 kanadských bodov za 8 gólov a 7 asistencií.

Prečítajte si aj

Vaclav Stupka Vaclav Stupka.K starším hráčom budem patriť určite, smeje sa Stupka. Situácia Žiliny ho mrzí

V sezóne 2019/2020 si prvýkrát v kariére vyskúša elitnú švédsku súťaž. "Som rád, že sa môžem stať súčasťou klubu Leksands IF, ktorý je známy svojou tradíciou a výbornými fanúšikmi. Teším sa na to, ako pomôžem môjmu novému tímu a potešili našich fanúšikov," uviedol Hrivík pre klubovú stránku.

Generálny manažér klubu Thomas Johansson je rád, že sa mu podarilo angažovať slovenského útočníka. "Našli sme posledný kúsok skladačky v budovaní nášho tímu. S Marekom počítame na poste stredného útočníka, no vieme, že môže hrať aj na krídle. Jeho silná stránka je hra s pukom a dobré hokejové myslenie. Je v dobrom veku, zároveň má aj skúsenosti z NHL. Sme radi, že svoju ďalšiu kariéru spojil s naším klubom."

Prečítajte si aj

MetaTitle: SR Hokej TL Slovan príprava štart BAXa.Slovan hlási dve posily do ofenzívy, prichádzajú nádejní Slováci
Zdieľajte:
Pridal: Matej Kubove
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články