Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Slovan hlási dve posily do ofenzívy, prichádzajú nádejní Slováci

BRATISLAVA - Roman Žitný a Šimon Petráš sa dohodli na zmluve s HC Slovan Bratislava.
MetaTitle: SR Hokej TL Slovan príprava štart BAXa.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Útočníci, ktorí sú pôvodom z Bratislavy a odchovancami ružinovského hokeja sa s vedením klubu dohodli na ročných zmluvách s možnosťou uplatnenia opcie na ďalšie obdobie.

Prečítajte si aj

Obranca Slovana Michal Sersen.Sersen veril vedeniu, Slovan bude ťahákom pre každého súpera: Neviem čím to je

„Do tímu prichádzajú dvaja bratislavčania v perspektívnom veku, ktorí majú už skúsenosti so seniorskym hokejom v najvyššej slovenskej súťaži. Každý z nich ma iné hokejové vlastnosti. Šimon Petráš je veľký bojovník, hráč šikovný na puku s primočiarym ťahom na bránu, ktorý neuhne žiadnemu súboju, Roman Žitný šikovným a kreatívnym hráčom. Oboch zapracuje do zostavy a chceme využiť ich hokejové prednosti v náš prospech,“ povedal po dohode s hráčmi hlavný tréner Roman Stantien.

O dva roky mladším hokejistom je Roman Žitný. Hráč, ktorý môže hrať na pravom i ľavom krídle pôsobil v mládežníckych kategóriach rovnako v Ružinove. Kariéra Žitného nabrala následne smer Fínsko. Kým prvý rok sa na severe Európy len oťukával, ďalšie dva už zažiaril aj bodovo. V ročníku 2016/17 si na konto pripísal v tíme KooKoo U20 44 zápasoch a v nich 28 bodov, o rok neskôr v tíme Ässät U20 v 47 dueloch celkom 35 bodov. Uplynulý ročník odohral v HC Košice, nastúpil na 45 stretnutí, do produktivity si pripísal 8 bodov. Pätnásť štartov má Žitný aj v drese prvoligového MHK Humenné, kde zaznamenal 12 bodov.

Prečítajte si aj

Kristin Kritis Kristin Kritis.Keďže sa nevypadáva, dáme šancu mladým, hovorí Valášek. Tí čo sklamali proti Detve nedostali zmluvu

Šimon Petráš začínal s hokejom v bratislavskom Ružinove, kde sa napriek svojmu mladému veku presadzoval medzi staršími ročníkmi. Inak tomu nebolo ani v tíme HK 36 Skalica, odkiaľ sa z dorastu prebojoval aj na svetový šampionát osemnásťročných. Výbrórné sezóny zažil Petráš tiež v českej Plzni, v kategórii do 20 rokov patril k najproduktívnejším hráčom mužstva. Vek stále mladému hráčovi dovoloval nastupovať v juniorke, no napriek tomu si pripísal už štarty medzi seniormi Skalice v prvej lige. Ročník 2017/18 už odohral Petráš v drese Košíc, celkovo si v základnej časti pripísal 48 štartov a v nich osem bodov. Vlani nastupoval 23 – ročný útočník opäť na východe Slovenska, k 42 duelom v základnej časti, pridal šesť zápasov v playoff a zaknihoval 10 bodov.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: hcslovan.sk

Diskusia

Podobné články