Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Žilinský hokej dostal ďalšiu tvrdú ranu: Bude sa pod Dubňom vôbec hrať?

ŽILINA - Na dnešnom Mimoriadnom zasadnutí mestského zastupiteľstva v Žiline rozhodovali poslanci aj o návrhu na odobrenie nájomnej zmluvy medzi dvoma mestskými spoločnosťami - ŽILBYT a MsHK Žilina.
Radosť MsHK Žilina.
Zdroj: facebook.com/mshkzilina
Zdieľajte:

Cieľom takto pripraveného uznesenia bolo poskytnúť hokejovému klubu budovy zimného štadióna, tréningovej plochy a okolitých pozemkov za jedno euro počas najbližších troch rokov a tým pomôcť vykryť rozpočet na nadchádzajúcu sezónu. Klub sa má po zostupe z extraligy predstaviť v prvej lige.

Prečítajte si aj

MetaHeadline: Ivan Švarný.TOP 5 prestupov v Tipsport lige: Hráči nad 30 rokov

Takýto krok pripravilo vedenie mesta Žilina po tom, ako stroskotali trojmesačné rokovania s potenciálnym záujemcom o kúpu klubu, prípadne jeho sponzorovanie. MsHK Žilina je jedným z dvoch prípadov hokejových klubov z prvej ligy a extraligy, ktorého stopercentným majiteľom je mesto.

Práve preto musí mesto znášať aj prípadné náklady na odohranie sezóny A tímu. Už pred hlasovaním informoval predseda najväčšieho klubu v zastupiteľstve Vladimír Randa o tom, že klub návrh nepodporí. Časť poslancov podľa jeho slov nedôveruje v možnosť reštartovania žilinského hokeja navrhnutým modelom financovania.

Prečítajte si aj

Rewrhjewour jewior ewkoj rewrew.Popradská legenda odohrá rozlúčkový zápas, Kroták si poslednýkrát zahrá so samými známymi menami

„Musíme reflektovať na názory, ktoré hovoria o tom, že už si nemôžeme klamať a financovať klub rôznymi spôsobmi, aby to nejako vyšlo. Návrh vznikol vo veľkej časovej tiesni a viem, že bol robený z tej najlepšej vôle a s cieľom pomôcť hokeju, ale tak ako je predložený, ho náš klub nepodporí,“ dodal viceprimátor.

Nakoniec sa tak aj stalo, za návrh hlasovalo len 9 prítomných poslancov, zvyšných 16 sa zdržalo. Mesto zároveň plánuje podľa slov primátora pripraviť model, prostredníctvom ktorého by mal byť extraligový šport v Žiline financovaný rovnocenne. Požiadavku na dotáciu majú napríklad basketbalový a volejbalový klub.

Pozrite si aj

Zdeno Chara aaaaar.VIDEO Chára ovládol štadión v Piešťanoch: Ráno ho otvára, pred polnocou zatvára

Čo sa bude diať s klubom po neschválení tohto návrhu zatiaľ nie je jasné, poslanec a predseda predstavenstva MsHK Žilina Peter Durmis na mieste uviedol, že hlasovanie bolo podľa neho rozhodovaním o tom, či sa bude v Žiline vôbec hrať hokej a nie na akej úrovni.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: zilinak.sk

Diskusia

Podobné články