Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

TOP 7 najstarších hráčov novej sezóny v Tipsport lige

BRATISLAVA - Síce sú najstarší, ale aj najskúsenejší a stále majú vysoké kvality. Do rebríčka sme zaradili hokejistov, ktorí majú už majú zmluvu na sezónu 2019/20.
Nitra radost Mezei.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Branislav Mezei (8. október 1980)

Posledné dve sezóny bol kapitánom Nitry, kde bude pokračovať. Tento rok dovŕši už 39 rokov, aj tak má ale čo ponúknuť. Jeho skúsenosti z NHL, reprezentácie aj KHL sú na nezaplatenie.

Štefan Fabian (10. február 1981)

Kapitán HK Poprad pôsobí v tomto klube od roku 2004. Jeden ročník však hral v Nitre a chvíľu aj v Kazachstane, no sezóna 2019/20 bude pre Fabiana pätnásta v drese s kamzíkom na hrudi. Košický rodák pod Tatrami podľa všetkého ukončí kariéru. Či to ale bude už o rok sa ani nejdeme zamýšľať.

Prečítajte si aj

David Bondra TASR.Dávid Bondra má nový klub, bude hrávať v KHL

Milan Bartovič (9. apríl 1981)

Synonymum rýchlosti. Keďže má 38 rokov, tak Bartovič už niečo stratil, ale pre Trenčín je stále nesmierne dôležitý hráč. S hokejom precestoval zámorie aj Európu. Hrával NHL, AHL, KHL, švajčiarsku, švédsku aj českú ligu. V roku 2012 získal na MS striebro.

Tomáš Starosta (20. máj 1981)

Obdobný prípad ako Milan Bartovič. Obaja sú rovesníci. Starosta ako obranca patrí medzi najlepších slovenských zadákov svojej generácie. V zámorí síce nikdy nehral, no dlho bola jeho domovom KHL, kde sa raz tešil zo zisku Gagarinovho pohára. V najvyššej slovenskej súťaži nastupoval iba za Trenčín, má jeden titul. Aj Starosta vlastní striebro z MS 2012.

Lukáš Hvila (30. november 1981)

Ťažko uveriť, že Hvila tento rok oslávi 38. narodeniny. Rodený Popradčan začínal kariéru doma, cez Košice sa dostal aj do Žiliny a Banskej Bystrice. Niekoľkokrát sa vrátil do Popradu aj Košíc. Legionárčil len veľmi krátko v českej Plzni, slovinských Jeseniciach a kazašskom Beibaryse Atyrau. Poslednú sezónu znova odohral za Žilinu, nový ročník mu ponúka šancu v Michalovciach. Určite prekvapivo vyznie, že napriek 921 zápasom v najvyššej slovenskej súťaži ešte nikdy nevyhral titul. Jediný tímový úspech prišiel na MS do 18 rokov.

Prečítajte si aj

Andrej KOšarišťan Slovensko.VIDEO Slová ľudí ho tešia, osemnásobný slovenský šampión znamená posun a nie príležitosť

Ivan Ďatelinka (6. marec 1983)

Pri neúčasti Tomáša Surového v posledných sezónach kapitán HC ´05 iClinic Banská Bystrica. Mnoho útočníkov Tipsport ligy o "Ďateľovi" hovorí ako o najlepšom defenzívnom obrancovi ligy. Svojim telom sa proste nalepí na súpera, nedovolí sa mu ani pohnúť a zatiaľ mu zoberie puk. Kvalitu nestráca ani vekom, skôr naopak. Ďatelinka hráva pod Urpínom od roku 2015, kedy prišiel z Martina. 36-ročný bek si vyskúšal aj pôsobenia v materských Topoľčanoch, Skalici či Slovane, kde vyhral jeden titul. Celkovo ich má už štyri. Málokto ale vie, že na začiatku kariéry s hokejom sekol, odišiel pracovať za otcom do Španielska a potom sa k tejto hre vrátil. Nemohol spraviť lepšie.

Tomáš Slovák (5. apríl 1983)

Košický rodák sa domov vrátil počas minulej sezóny z Miškolca. Ostáva aj v novej. Raz sa už tešil zo slovenského titulu, v jednom prípade aj z českého. Taktiež hrával v Nemecku, Fínsku, Švédsku, Bielorusku, KHL, WHL, ECHL aj AHL. Paradoxne, Slovensko reprezentoval len v niekoľkých stretnutiach a nikdy nehral na svetovom šampionáte. Iba juniorskom.

Prečítajte si aj

Cerveny Lunter Cerveny Lunter.Výplatu nemám od októbra, Slovanu však prajem nový štart, hovorí český útočník
Zdieľajte:
Zdroj informácií: eliteprospects.com

Diskusia

Podobné články